Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Kraj zrekonstruuje další část zámku v Čechách pod Kosířem

Kraj zrekonstruuje další část zámku v Čechách pod Kosířem
ilustrační foto muzeumpv.cz

 

Olomoucký kraj hodlá během letošního a příštího roku opravit další část zámku v Čechách pod Kosířem. Podá proto žádost o podporu z Regionálního operačního programu Střední Morava, který rozděluje část dotací z Evropské unie. Ve čtvrtek o tom rozhodli krajští radní.

Projekt třetí etapy rekonstrukce zámku počítá s obnovou prvního a druhého podlaží jižního a západního křídla objektu. „V prostorách bude umístěno muzeum věnované Josefu Mánesovi a šlechtickému rodu Sylva Taroucca,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil. Peníze budou sloužit například k úpravě podlah, dveří a oken ve všech místnostech, rekonstrukci elektroinstalace a topení i opravě omítek a vymalování.

Náklady jsou odhadovány na 24 miliónů korun. Až 85 procent celkové částky by mohla být zaplacena z evropských zdrojů, zbývajících 15 procent, tedy 3,6 miliónu korun, uhradí Olomoucký kraj. Podle pravidel čerpání dotace musí být celý projekt dokončen v roce 2015.

Dalších 5 miliónů je kraj připraven investovat do mobiliáře. Ten se podařilo zčásti nalézt na různých místech České republiky. Původní vybavení pak doplní repliky nedochovaných předmětů. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style