Hlasujte pro zámek v Čechách pod Kosířem v Ceně NPÚ!

Hlasujte pro zámek v Čechách pod Kosířem v Ceně NPÚ!
ilustrační foto ber

Cenu Národního památkového ústavu  Patrimonium pro futuro vyhlašuje a uděluje NPÚ od roku 2014 ve snaze zhodnotit a vyzdvihnout, co se v oblasti památkové péče podařilo, a ocenit ty, kteří se o úspěšné dílo přičinili. V kategorii prezentace hodnot je na cenu navrženo Vlastivědné muzeum s novou expozicí na zámku v Čechách pod Kosířem.

Cena Patrimonium pro futuro hodnotí úspěšné počiny v oblasti památkové péče dokončené v předešlém roce. Za každý kraj mohou odborníci z NPÚ, garantující památkovou péči v jednotlivých regionech, vybrat nejvýše dva zástupce, kteří se budou ucházet o ocenění v některé ze čtyř kategorií. Cena Patrimonium pro futuro má podobu diplomu a pamětní plakety.

V dvaceti pěti medailoncích na https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/cinnosti/patrimonium-pro-futuro/pamatky-dekuji naleznete textové i obrazové informace o tom, co se v loňském roce povedlo objevit, zachránit, obnovit nebo prezentovat veřejnosti a kdo se o to zasloužil. Hlasovací tlačítko naleznete pod stručnou charakteristikou každého nominovaného počinu, hlasovat ale můžete pouze jednou. Po kliknutí na hlasovací tlačítko obdržíte e-mail a až po jeho potvrzení bude váš hlas započítán.

Vítězem se stane počin s největším počtem hlasů. Jeho jméno bude oznámeno na slavnostním předávání cen Patrimonium pro futuro ve středu 21. září na zámku v Náměšti nad Oslavou, kde také získá cenu veřejnosti Památky děkují v podobě křišťálové plakety.Takže hlasujte a dejte zámku v Čechách pod Kosířem krásný letní dárek. (red)

Poslat nový komentář