Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Policista byl oceněn medailí za statečnost

Policista byl oceněn medailí za statečnost
Na símku zleva plk. Mgr. Pavel Novák, ved.ÚO Policie ČR Prostějov, oceněný por. Bc. Antel a plk. RNDr. Jaroslav Skříčil, krajský ředitel Policie ČR Ol. kraje

Dne 15.2.2012 byl na Územním odboru policie v Prostějově slavnostně oceněn medailí za statečnost zástupce vedoucího Obvodního oddělení Němčice nad Hanou por. Bc. Marek Antel.

Ve středu 30.11.2011 v 09.15 hodin na Obvodní oddělení Němčice nad Hanou telefonicky oznámila pracovnice Obecního úřadu ve Vitčicích, že je u jednoho místního rodinného domu cítit plyn, na klepání nikdo nereaguje a má podezření, že se v domě nachází osoba. Hlídka policie vyjela neprodleně na místo a cestou prostřednictvím linky 150 si na místo přivolala jednotku hasičů. Po příjezdu na místo pracovnice OÚ hlídce sdělila, že hlavní přívod plynu do domu již uzavřela. Dále uvedla, že v domě bydlí pětapadesátiletý muž, který se již v minulosti léčil na psychiatrii se sebevražednými sklony. Pán je v plném invalidním důchodě, nikam nechodí a měl se v té době nacházet uvnitř domu.

Vzhledem k tomu, že na místo doposud nedorazila jednotka hasičů, na klepání v domě nikdo nereagoval a věc nesnesla odkladu, neboť osoba mohla být uvnitř domu ohrožena na zdraví či životě, npor. Bc. Antel rozbil kladivem v přízemí skleněnou vakuovou část okna a zevnitř okno otevřel. Následně vnikl oknem do kuchyně, kde se nacházela zapnutá elektrická trouba a čtyři elektrické plotýnky, dům byl silně zamořen plynem, který původně ucházel z odpojeného přívodu k zavěšenému plynovému kotli v místnosti kuchyně. V obývacím pokoji nalezl na gauči v polosedě muže, jež byl při vědomí, ale částečně omámený, v pravé ruce držel zapalovač s palcem na škrkátku a uváděl, že chce zemřít. Duchapřítomný npor. Antel vyrazil muži zapalovač z ruky a vyvlekl jej z domu ven na čerstvý vzduch. Následně kolega na místo přivolal záchranku a muži poskytl první pomoc. Asi po 5 minutách se na místo dostavila jednotka hasičů z Prostějova, která na místě provedla měření koncentrace plynu v domě a i s odstupem času byla naměřena koncentrace plynu v domě v množství, které by v případě iniciace způsobilo výbuch. Následně byl v koupelně nalezen dopis na rozloučenou, ve kterém obyvatel domu popisuje, že se chtěl svým jednáním zabít a zároveň vyhodit dům do povětří.

Udělením „Medaile za statečnost“ bychom chtěli ocenit projevení jeho osobní statečnosti při situaci, která bezprostředně ohrožovala jak zdraví a život jeho vlastní, tak zdraví a život občana. 

Nadporučík Bc. Marek Antel slouží u Policie ČR již 11 let. K výkonu služby přistupuje vždy svědomitě, iniciativně, své znalosti si nadále zdokonaluje studiem odborné literatury zejména v oblasti trestního práva. Řádně plní veškeré stanovené úkoly, při jednání s občany vystupuje vstřícně a korektně. Ve vztahu k podřízeným vyžaduje důsledné plnění pracovních úkolů, každému rád a ochotně poradí. Svojí pracovitostí jde podřízeným osobním příkladem a to i nad rámec řádné pracovní doby. 

Gratulujeme kolegovi k jeho plně zaslouženému ocenění.

por. Bc. Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style