Na poště dostanete už i cigarety

Na poště dostanete už i cigarety
ilustrační foto

 

Česká pošta hledá stále nové cesty, jak přijít k penězům. Výpadky listovních zásilek jsou tak citelné, že vedení napadl další tah, nabízet cigarety.

„Už tak je to otravné. Když se dostanete k okénku, pomalu na pracovnici nevidíte, jak je obložena plyšáky, časopisy, samolepkami. A navíc vás nutí do spoření a podobných věcí,“ zlobí se Milada Nováková. „Raději by měli udělat něco pro zrychlení, věčně je zde fronta,“ naráží na situaci na poště v Janáčkově ulici v Prostějově.

Pracovnice pošty jsou z neustále přibývajících produktů, které musí nabízet, také unaveny. „Jenže čí chleba jíš, znáte to. Vůbec mi není příjemné vnucovat lidem pojistky či spoření, když vidím, že si jdou pro pár korun podpory. Ale prostě musím,“ uvedla jedna z pracovnic na přepážce, která si nepřála být jmenována.. Prodej cigaret pokládá za další z třešniček na dortu svého chlebodárce. „Peníze z prodeje my jako přímí prodejci nebudeme mít žádné,“ dodala.

V době, kdy Česká republika podepsala úmluvu o kontrole tabáku, se tah státního podniku zdá víc než nestandardní. Jak se zdá, nic se na něm ale nezmění. "Cigarety se prodávají velice dobře. Je potřeba si uvědomit, že tento doplňkový prodej drobného zboží dělá asi 300 milionů ročně a my jsme loni kvůli výpadku v listovních službách přišli o 620 milionů korun," sdělil idnes šéf odboru komunikace České pošty Ivo Mravinac. (ber)

Komentáře

Nic si z toho pošťáci nedělejte, já si byla pro balík zase v trafice....

 

Poslat nový komentář