Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Mládeži! Jednoduchá soutěž pro vás!

Mládeži! Jednoduchá soutěž pro vás!
ilustrační foto internet

 

Mezinárodní úřad Světové poštovné unie vyhlašuje již 43. ročník Mezinárodní soutěže v psaní dopisů pro mládež do 15 let. Téma zní: „Napiš dopis o tom, jak hudba ovlivňuje život“.

Z došlých textů vybere komise složená ze zástupců České pošty vítěze, jehož dopis bude Českou republiku reprezentovat v mezinárodním kole ve švýcarském Bernu. Soutěže se každoročně účastní přes 60 zemí. Česká pošta se pod patronací ministerstva průmyslu a obchodu podílí na organizaci české části soutěže od roku 1995. V historii této soutěže se již dvakrát podařilo získat pro Českou republiku nejvyšší mezinárodní ocenění, a to zlatou medaili, kterou si osobně převzali ve Švýcarsku v roce 2009 Dominika Koflerová a v roce 2013 Daniel Korčák. 

Podmínky pro účast v soutěži

Je to zcela jednoduché. Text v českém jazyce na dané téma bude napsán ve formě dopisu, to znamená s oslovením na začátku, s datem a místem, pozdravem a podpisem. Na konci za text dopisu je nutné uvést jméno a příjmení soutěžícího, jeho věk, a přesnou adresu školy, do které chodí. Rozsah textu v českém jazyce je stanoven nejvýše na 800 slov a musí jít o dosud nezveřejněné a původní dílo soutěžícího. Dopis může být napsán na počítači i rukou. Soutěže se mohou zúčastnit chlapci a dívky, kteří mají na území České republiky trvalé bydliště a ani v den, kdy dopis napíší, nedosáhnou věku 16 let.

Text dopisu musí být odeslán nejpozději do 21. března 2014, výhradně na adresu:

Česká pošta, s. p. korporátní marketing „soutěž v psaní dopisů“ Poštovní přihrádka 99 225 99 Praha 25

Výsledky české části soutěže zveřejní Česká pošta do 15. května 2014 na svých webových stránkách. Ocenění soutěžící budou obeznámeni osobním dopisem a vítězné dopisy budou zveřejněny. Vítěz české části mezinárodní soutěže bude odměněn elektronickou čtečkou knih, soutěžící na druhém a třetím místě obdrží alba s výběrem známek a všichni tři pak malé poštovní překvapení.

Výherci mezinárodního finále získají zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili, čestné uznání a diplom.

 

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style