Česká pošta představuje unikátní poštovní známku

Česká pošta představuje unikátní poštovní známku
ilustrační foto ČP

Filatelisté a další zájemci o unikátní poštovní známky mají důvod k radosti. Česká pošta včera představila jedinečnou poštovní známku v naší historii. Vlajka České republiky je jedním ze státních symbolů a od 14. října je vyobrazena i na poštovní známce.

Svým atypickým formátem představuje revoluční pokrok ve známkové tvorbě. Známka má oproti běžným formátům, na které jsou klienti České pošty zvyklí, nepravidelný tvar. Pouze spodní ohraničení známky nabízí klasické vroubkování, ovšem i zde v nepravidelném uspořádání. Zbylé tři strany jsou svým průsekem atypické a celé známka připomíná vlající českou vlajku.

Poštovní známka s nepravidelným tvarem je po první kruhové známce s podobiznou Járy Cimrmana dalším příspěvkem do bohatého portfolia české známkové tvorby.

Výplatní poštovní samolepící známka bude mít hodnotu „A“, což odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní do 50 g, tedy 13 korunám. Autorem výtvarného návrhu je Pavel Hrach. Známka vychází v počtu 4 milionů kusů a je u ní možný dotisk. (Zdroj Česká pošta)

Poslat nový komentář