Katka se vydává na novou cestu: Singapur a Malajsie

Katka se vydává na novou cestu: Singapur a Malajsie
ilustrační foto
Další fotky: 
Katka se vydává na novou cestu: Singapur a Malajsie

Po cestě po střední Americe jsem se rozhodla si trochu odpočinout a také změnit region. Poslední tři zimy jsem trávila cestováním po latinské Americe, jejíž země jsou si kulturně a nábožensky velmi blízké. Potřebuji vidět něco nového a odlišného. A co je odlišnější než některá asijská země?

Takže zamířím do Singapuru a Malajsie, kde strávím tři týdny. Oproti těm čtyřem měsícům ve střední Americe je to jakoby nic, ale pracovní povinnosti mi tentokrát nedovolí delší cestu. Lepší něco než nic a užít si to hodlám naplno.Do Singapuru jsem odlétala 2. listopadu. Trochu mě mrzí tento termín, protože zrovna budou začínat monzuny, a tak doufám, že mi deště nepokazí zážitek. Přesto se již velmi těším. Hlavně na Singapur.V plánu je i nějaký ten adrenalin v podobě raftingu nebo riverboardingu, ochutnání nějaké gastronomické speciality (třeba si troufnu i na brouky a jinou havěť), vyzkoušet si tvorbu tradičního batiku a snad se dostanu i k surfu.I když mám cestovní plán hotový, rozhodovat se budu až na místě, kam povedou moje kroky.

Pár hodin do odletu

Pracovní sezona konečně skončila a po dvou dnech relaxu nastal den odletu za poznáním nových krajů a mravů. Moje duše potřebuje naplnit novými zážitky a kulturními akcemi a pět dní v Singapuru bude v tomhle ohledu tím pravým ořechovým. Odlétám před šestou odpoledne a i s tříhodinovou zastávkou v Zürichu mi let zabere 17 hodin. V Singapuru bych měla přistát po šesté hodině odpoledního singapurského času (v Česku bude o sedm hodin méně). Hostal mám zamluvený (rozhodla jsem se pro Five Stones Hostel nacházející se blízko Čínské čtvrti, který patří k těm oceňovaným pro svou kvalitu. Cena ubytování v hostalu v Singapuru se pohybuje na evropské úrovni. Postel v 14 lůžkové ložnici mě přijde na 22 euro, což není nejméně v porovnání s cenami třeba ve střední Americe a nebo v sousední Malajsii, kam se poté přesunu.

Po příletu budu mít určitě hlad, takže se po ubytování vydám do ulic okusit nějakou asijskou dobrotu. A pak doufám, že mě nějak nepoznamená pásmová nemoc a budu moci usnout. Ne jako před lety v Bangkoku, kdy jsem první noc až do čtyř do rána nemohla oka zamhouřit.Tak mi přejte šťastnou cestu. Brzy se ozvu s prvními zážitky.

Vaše Katka

 

Poslat nový komentář