Aktualizujeme: Cestovní kancelář Hellas - nejen Řecko zkrachovala

Aktualizujeme: Cestovní kancelář Hellas - nejen Řecko zkrachovala
ilustrační foto

 

Jak PvNovinky informovaly již včera, cestovní kancelář Hellas – nejen Řecko 13. srpna zkrachovala. V zahraničí měla 120 klientů, dalších 250 má u kanceláře zaplacený zájezd. O své peníze se lidé bát nemusí, cestovka je proti úpadku pojištěna.  

Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u pojišťovny Generali na 3 900 tisíc korun, což je podle CK dostatečný pojistný limit. Všechny klienty, kteří mají zaplacený zájezd, bude kontaktovat. Do šesti měsíců mohou uplatnit své nároky právě u asistenční služby Generali.

 „V oboru jsem podnikala 21 let, během kterých s námi vycestovalo 100 tisíc klientů. Našim klientům se za nastalou situaci omlouvám. Zapříčinilo ji několik důvodů, počínaje situací v naší hlavní destinaci, Řecku, nízké ceny zájezdů, oslabení kurzu koruny a v neposlední řadě platební neschopnost našich partnerů. Je mi to velice líto," sdělila majitelka Šárka Trunečková.

Klienty, kteří dosud neodcestovali, kancelář začala kontaktovat s vysvětlením a podrobnými instrukcemi, jak uplatnit své nároky na odškodnění. Ínformace budou také dostupné na internetových stránkách cestovní kanceláře a pojištovny Generali. (ber) 

Poslat nový komentář