Hellas – nejen Řecko s insolvencí neuspěla

Hellas – nejen Řecko s insolvencí neuspěla
ilustrační foto

 

Krajský soud v Brně odmítl insolvenční návrh, který minulý týden za prostějovskou cestovní kancelář HELLAS - nejen Řecko podala její jednatelka a majitelka Šárka Trunečková. Rozhodnutí soud zdůvodnil tím, že návrh je nesrozumitelný a neurčitý. Vyplývá to z informací zveřejněných na portálu Krachy cestovek.cz a v insolvenčním rejstříku. CK HELLAS - nejen Řecko vyhlásila úpadek 13. srpna.

"Soud návrh přezkoumal a zjistil, že je neurčitý a nesrozumitelný, jelikož v něm nejsou uvedeny rozhodující skutečnosti, které osvědčují úpadek dlužníka. Dlužník pouze uvádí, že je v úpadku, ale konkrétní skutečnosti, které by o existenci jeho úpadku svědčily, neuvedl," stojí v rozhodnutí soudu. V návrhu podle soudu chybí údaje o splatnosti závazků cestovní kanceláře a o jejich konkrétní výši. "Dlužník v návrhu neuvádí jednotlivé věřitele ani jejich počet," upozornil na další nedostatek soud.

CK HELLAS - nejen Řecko byla pojištěna na 3,9 milionu korun. Podle informací CK by měl být tento limit dostatečný k vypořádání oprávněných nároků jejích klientů. Úpadek se dotkl i dalších 250 klientů, kteří na svou dovolenou s CK HELLAS - nejen Řecko neodjedou. Poškození klienti této CK se mohou obracet na asistenční službu Europ Assistance. Podrobné pokyny naleznou na internetových stránkách www.generali.cz.

Kancelář se specializovala na pobytové zájezdy do Řecka, Bulharska a poznávací zájezdy po Evropě. Letos zatím ukončily činnost tři malé CK. První byla v květnu CK CONTI. Kvůli finančním problémům na sebe podala návrh na insolvenci. Brněnská CK monmare travel skončila v úpadku v červenci. (Zdroj ČTK)

Poslat nový komentář