Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Olomoucký kraj podpoří rozvoj sociálních služeb

Azylové centrum v Určické ulici je důležitou součástí sociálních služeb Prostějo
Azylové centrum v Určické ulici je důležitou součástí sociálních služeb Prostějova.

V květnu zahájil Olomoucký kraj projekt na podporu rozvoje sociálních služeb zaměřený na komunitní plánování. Jeho celkové náklady 8 milionů korun pokrývá z větší části dotace z Evropského sociálního fondu a dorovnává je státní rozpočet. Na spolufinancování se podílí Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost.

Projekt se zaměří na podporu a rozvoj plánování sociálních služeb komunitní formou. Umožní mimo jiné vydat aktualizovaný Katalog poskytovatelů sociálních služeb a uspořádat odborné workshopy a konference. Podstatou projektu je zajistit, aby sociální služby fungovaly a rozvíjely se dle potřeb těch, kteří je využívají a potřebují. Klade si za cíl zamezit sociálnímu vyloučení ohrožených osob i skupin obyvatel pomocí stávajících dostupných sociálních služeb a posílit tak sociální soudržnost komunity v kraji. Z předešlého projektu má kraj již účinné nástroje a umí je efektivně využívat. Projekt významně a přímo navazuje na priority Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb v Olomouckém kraji pro roky 2011-2014 a na aktivity projektu Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb, který kraj realizoval v letech 2010 a 2011. Jeho ukončení se plánuje ke 30. dubnu 2014.

Plánování rozvoje sociálních služeb se věnuje rovněž Statutární město Prostějov, které je partnerem projektu „Podpora střednědobého plánování rozvoje sociálních služeb v Prostějově“. V současné době probíhá realizační fáze pro období let 2010 - 2013, její naplňování a vyhodnocování naplánovaných cílů a opatření. Po celou dobu projektu probíhá informační kampaň - v měsíci květnu byly občané města informování o projektu prostřednictvím Radničních listů, v červnu proběhlo veřejné setkání Fórum Zdravého města Prostějov. Veškeré bližší informace jsou dostupné na webu statutárního města Prostějov, www.prostejov.eu, odkaz komunitní plánování sociálních služeb.       

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style