Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Dobrý skutek? Podpořme zrakově postižené lyžaře!

Dobrý skutek? Podpořme zrakově postižené lyžaře!
Ilustrační foto ČSZPS

 

Částečná či úplná ztráta zraku nebrání řadě lid v nejrůznějších činnostech. Jedním z nich je i sjezdové lyžování, kterému se věnuje třicítka zrakově postižených sportovců. Jedním z nich je i Stanislav Foret z Ohrozimi, kterého Pvnovinky požádaly o rozhovor.

  • Kolik sportovců má váš tým a jak dlouho funguje?
Jsme registrovaní pod Českým svazem zrakově postižených sportovců a fungujeme už 15 let. V současné době je nás přes třicet. Podporuje nás rovněž Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého Olomouc.
  • Co vás vůbec ke sjezdovému lyžování přivedlo?
Největší výhrou pro nás je, že svou pílí a cílevědomostí dokážeme překročit hranice, kterými nás náš handicap limituje. V této fázi tudíž nejde moc o samotný výsledek, ale o to, že to vůbec dokážeme.
  • Přesto se zúčastňujete nejrůznějších závodů, jaké jsou vaše výsledky?
Shrnu to, jsme úspěšní na domácím, ale i mezinárodním poli, jezdíme na závody po celé Evropě.
  • Jak svou činnost financujete?
Část nákladů hradí ČSZPS, část si hradíme sami, většinu finančních prostředků si ale musíme zajistit sami od přátel a sponzorů. Největším z nich je Nadační fond Českého rozhlasu Světluška. Náklady jsou ale stále vyšší a tak bychom rádi sehnali další sponzory. Uvítáme nejen finanční podporu, ale i zakoupení a darování potřebného sportovního vybavení.  Rád bych toto cestou poděkoval prodejcům z posledního prostějovského Restaurant Day. Ze svého nám na činnost věnovali sedm set korun. Děkujeme za rozhovor. Případní zájemci o sponzring se mohu ozvat na telefon 6080469693. (ber)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style