Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Jak si vydělávají děti na Prostějovsku? Díky cigaretám!

Jak si vydělávají děti na Prostějovsku? Díky cigaretám!
ilustrační foto internet

 

Vydělávat lze různě. Zejména naše ratolesti školou povinné mívají často nouzi o finanční prostředy a tak nepohrdnou lákavou nabídkou. V jedné obci na Prostějovsku si přivydělávají žáci zdejší základky - prodejem cigaretových kolků.

"Zjistil jsem to od neteře, že za určitý počet kolků dostane od zdejšího majitele obchodu se smíšeným zbožím nějakou sumu. Posléze jsem z ní vytáhl, že je to mezi školáky kvetoucí byznys," sdělil PvNovinkám muž, který si nepřál být jmenován. Redakce si posléze jeho tvrzení ověřila přímo na místě od samotných školáků a s výsledky pátrání seznámila i příslušné státní orgány. Ty se v současnosti oznámením zabývají a situaci monitorují, proto nelze uvést název dotyčné obce. Podle jednoho z oslovených ale nejde o finančně nikterak oslňující daňový únik.

I tomu ale bude brzy konec, stejně jako sumičkám, sunoucím se do dětských kapes. Podle majitelky jedné z prostějovských trafik totiž od února budou mít cigaretové kolky jinou podobu. "Odkup starých kolků bere tedy pouze v případě, že je ještě honem stihne vylepit, protože od února už takto označené cigarety nebudou moci být v prodeji," vysvětlila žena. (ber)

Komentáře

Naskýtá se také otázka co s kolky pán posléze dělá? Zda, pokud jsou kolky neporušené, nejde o nekalou činost.

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style