Strojní čištění aneb prostějovský Kocourkov!

Strojní čištění aneb prostějovský Kocourkov!
Foto ber
Další fotky: 
Strojní čištění aneb prostějovský Kocourkov!
Strojní čištění aneb prostějovský Kocourkov!
Strojní čištění aneb prostějovský Kocourkov!

 

Už před několika lety mě málem ranila mrtvice, když jsem v naší ulici našla značky signalizující strojní čištění. Nebylo divu, ona tam totiž žádná silnice nebyla, protože se dělala hloubková kanalizace a místo komunikace to vypadalo, že mi pod okny dolují metro. Když jsem se tehdy ptala příslušných pracovníků, dostalo se mi odpovědi, že je to prostě v plánu a basta. Moje argumenty, proč tam ty značky stavějí, když za a) náklaďáky neustále roztahují bláto do dalších ulic a za b) silnice neexistuje, byly zamítnuty s tím, že je to prostě v plánu. 

Před pár dny mě upozornili známí, že nastává opět čas strojního čištění. Hádejte kde. V Dolní ulici, kde se právě skrývá vozovka a staví kruháč, takže prachu je zde skutečně požehnaně. Na upozornění, které přišlo obyvatelům do schránek, je přesně stanovena oblast, kde se dnes čistilo. Tudíž se zde skvějí i perly jako Husovo náměstí rekonstruovaná část a Dolní chodník s cyklostezkou. Zajela jsem se tam podívat a opravdu. Zatímco na silnici probíhala skrývka, cyklostezku a chodník projížděl miniaturní zametač a metlou se zde oháněl další pracovník. Vcelku zbytečná práce, zejména s přihlédnutím na žádost obyvatel Karlova, kterou najdete na městském webu. "Celý květen u nás probíhala výměna vodovodního řádu firmou Strabag. Po skončení výměny jsme očekávali, že firma po sobě uklidí veškerý písek a hlínu co na silnici zůstala - nestalo se tak," dočtete se mimo jiné. Jejich podnětem se bude dle webu zabývat porada vedení 9. června. Tak uvidíme, jak dopadne. V plánu blokového čištění je totiž Karlov naplánován až na 15. říjen. Nicméně při studiu termínů, rovněž umístěných na městském webu, jsem se dozvěděla, že zbytek Dolní se bude čistit 19. června. Tož ať žije prostějovský Kocourkov!

Po zveřejnění článku se na nás obrátil Jaroslav Chromek, pracovník Odboru odboru správy a údržby majetku města. "Musím reagovat na Váš článek v Prostějovských novinkách - Strojní čištění aneb prostějovský Kocourkov! Váš článek zcela překrucuje skutečnost a nepopisuje skutečný stav věci. Strojní čištění komunikací na ul. Dolní proběhlo na přilehlé cyklostezce a souběžné obslužné komunikaci. Tyto komunikace nejsou nijak dotčeny rekonstrukcí krajské silnice na ul. Dolní a jsou plně v provozu. Naopak jejich úklidem dochází k odstraňování nečistot ze sousední stavby a snižování prašnosti na uvedené ulici. Neni jediný důvod neprovádět stroní čištění našich komunikací, které nejsou opravou přilehlé silnice dotčeny".

(ber)

Komentáře

Když tomu chlapovi, co zametá chodník, padají za krk kusy asfaltu, co půl metru od něj skrývají, to je fakt špica. Bordel a prach tam bude do chvíle, dokud nebude silnice dokončena, ale to se nic čistit nebude. Pan Chromek je přesná ukázka toho, jak úřední hlavy (ne)myslí. Nebo doma jeho manželka taky umejvá okna, když jim zedníci dělají fasádu???

A to zítra ASA zjistí, že podle plánu se má na Dolní obnovit vodorovné dopravní značení. Tak naběhnou s barvama a budou malovat zebry a středové čáry. :-)

 

Poslat nový komentář