Slyšeli jste již o projektu Čistý Prostějov?

Slyšeli jste již o projektu Čistý Prostějov?
ilustrační foto

Neziskový projekt Čistý Prostějov vznikl za podpory Státního fondu životního prostředí ČR a jeho cílem je poukazovat na ekologickou zátěž pro město Prostějov a také důsledky dopravy v rámci celé ČR. Ukazuje alternativní zdroje přepravy jako je cyklistika, využívání MHD nebo jiné ekologické způsoby dopravy. Snaží se komplexně poukázat na výhody i nevýhody  vlastnictví osobního automobilu a upozornit na chování uživatelů dopravních komunikací.

„Snažíme se pomocí mediální kampaně, která se v následujících dnech v Prostějově začne objevovat více, občany přimět začít přemýšlet nad tímto celorepublikovým problémem a zamyslet se hlavně sami nad sebou a svým stylem dopravy po městě v běžných pracovních dnech. Také informujeme prostřednictvím našeho webu a FB o dění v oblasti čisté mobility občany  Prostějovska a připravujeme zářijový den plný koncertů, doprovodného programu a vyhlášení naší dlouhodobé soutěže,“ sdělila redakci PvNovinek Barbora Kristová, která je za projekt odpovědná.

„V současné době v Prostějově připravujeme a realizujeme sérii vyjížděk na různých nemotorových prostředcích. Jednou z nich byla sobotní vyjížďka na kolech, další pak Night Blade, která se uskuteční o týden později,“ informovala Kristová. Tyto vyjížďky by měly občany donutit přemýšlet nad infrastrukturou cyklostezek a případné nedostatky řešit s městem Prostějov, které s projektem spolupracuje včetně Zdravého města Prostějov.

Také probíhá dlouhodobá soutěž, kde mohou účastníci sbírat kilometry do kilometrické banky a soutěží o zajímavé ceny od partnerů projektu.  „Vytipovali jsme zajímavá výletní místa, kde pomocí QR kódu načte účastník toto místo a to se mu připíše po registraci na jeho účet na  našich stránkách. Více informací k této soutěži najdete na: http://cistyprostejov.cz/soutez/ a ve videu: https://www.youtube.com/watch?v=R1dIQKf32_o. Její vyhodnocení bude na konci září při happeningu pro širokou veřejnost s hudebním doprovodem, soutěžemi pro děti a dalším programem.

Druhá soutěž je krátkodobějšího charakteru a jedná se o fotosoutěž. Zájemce nahraje fotku opět na web Čistého Prostějova a pomocí Facebooku sbírá "Like". Každý měsíc bude vyhlášen vítěz této soutěže, odkaz je zde: http://cistyprostejov.cz/fotosoutez/. (ber)

Poslat nový komentář