Dobře zvažte, které restaurace navštívíte!

Dobře zvažte, které restaurace navštívíte!
ilustrační foto

 

Čtyřiadvacet podniků v oblasti veřejného stravování loni porušilo zákon tak výrazně, že jim Česká obchodní inspekce udělila pokutu dosahující alespoň 20 tisíc korun. Valná většina pokutovaných je z hlavního města, mezi nimi se vyskytují po jednom z Plzně, Železné Rudy, Teplic a Žamberku. Žádný z nich ale nebyl z Moravy.

Nejvyšší pokutu – 160 tisíc korun – uložila ČOI společnosti Pražský gurmán, provozující restauraci U Vejvodů v pražské Jilské ulici. Kontroloři měli platit o 114 korun více, než bylo správné. Ve třech případech nebyla dodržena míra prodávaných nápojů, v jednom případě hmotnost podávaného jídla. Podnik také přiúčtoval nepožadované a nezkonzumované pečivo. Dalším nedostatkem bylo připočtení „tipu“ (servisního poplatku) ve výši 70 korun, o kterém nebyl spotřebitel v okamžiku nabídky informován tak, jak požadují cenové předpisy.

U několika podniků se inspektoři v průběhu několika dnů vydali na opakovanou kontrolu. A ejhle, kromě výše zmíněného nejvíce pokutovaného, se setkali se stejnými prohřešky.

 

Takže jak se zdá, i podle ČOI na Hané máme poctivé restauratéry a i to kafe si dáme rozhodně za míň, než v Matce měst. (ber)

Poslat nový komentář