Rodiče pozor! Tenhle plyšový pes nekouše, může ale zabít!

Rodiče pozor! Tenhle plyšový pes nekouše, může ale zabít!
Foto ČOI

Česká obchodní inspekce důrazně varuje před plyšovým psem, který sice vypadá roztomile a neškodně, podle inspektorů je ale pro děti pořádně nebezpečný. V krajním případě i smrtelně.

"Hračka obsahuje snadno oddělitelné malé části, a to včetně knoflíkových baterií, jejichž spolknutí nebo vdechnutí by znamenalo i ohrožení života," varuje na svém webu ČOI. Hračka není navíc vybavena návodem a hlavně není příliš odolná, takže trochu aktivnější nebo silnější děti snadno protrhnou měkké části a zraní se o kovovou kostru hračky s ostrými rohy.
"Po otevření zipu u kapsičky na zádech zvířátka je přístupný zvukový mechanizmus, který nevyhovuje bezpečnostním požadavkům na hračky pro děti do tří let. Při zkoušce tahem se zvukový mechanismus rozdělil do dvou částí a čip uvnitř něj se stal dostupným a oddělitelným. Tento čip má ostré hroty na všech rozích. Také hudební mechanizmus se rozdělil na dvě částí a vnitřní velmi malé prvky (pružiny, šedé dílky, čipy s dráty, dráty a reproduktor) se staly přístupnými," popisuje ČOI laboratorní testy, v nichž plyšový pes zle pohořel.
Z těchto důvodů inspektoři zakázali plyšového psa s popruhy prodávat a dále distribuovat. Není ovšem jasné, zda bude výrobce vůbec potrestán, protože se dosud neví, kdo to vlastně je. (Zdroj ČOI)

Poslat nový komentář