ČOI zakázala prodej světelného řetězu, může zranit elektřinou

ČOI zakázala prodej světelného řetězu, může zranit elektřinou
Foto ČOI
Další fotky: 
ČOI zakázala prodej světelného řetězu, může zranit elektřinou

Česká obchodní inspekce zakázala prodej vánočního světelného řetězu, který může způsobit úraz elektrickým proudem. Informace v češtině o použití řetězu navíc dovolují svícení venku i uvnitř, podle původního anglického popisku se ale smí zapínat jen uvnitř. Výrobek s názvem Cluster Lights pochází z Číny.

Světelný řetěz se sto žárovkami je napájen pomocí přívodní šňůry s plochou vidlicí a je vybaven elektronikou pro světelné efekty. Vzhledem k technickému provedení je výrobek vhodný pouze pro vnitřní použití. Osvětlení je uloženo v papírové krabici o rozměrech cca 12 x 7 x 5 cm.

Výrobce není znám, dovozcem řetězu je podle inspekce pražská společnost Ocean Logistic. Na obalu výrobku jsou mimo jiné nápisy CLUSTER LIGHTS, INDOOR, 100, piktogramy a dvojí bezpečnostní a ekologické informace v českém jazyce. Informace o možném používání v interiéru i exteriéru je v rozporu s nápisem INDOOR.

Rozměry dvoupólové vidlice síťového napájení neodpovídají předepsanému vzoru. Při zasouvání vidlice proto může dojít snadno k úrazu elektrickým proudem. Kryt elektronické jednotky není dostatečně připevněný k přívodnímu kabelu a při neopatrném zacházení může dojít k vytržení kabelu s následným úrazem elektrickým proudem.

Výrobek není vybaven všemi povinnými a potřebnými bezpečnostními údaji a průvodní informace obsahují chyby, které mohou vést k nebezpečnému způsobu užívání výrobku a úrazu elektrickým proudem.

Česká obchodní inspekce proto prodej světelného řetězu CLUSTER LIGHTS 100 zakázala a nařídila jeho okamžité stažení z distribuce. (Zdroj ČOI)

Poslat nový komentář