Babičky i letos v nemocnici předčítají nemocným dětem

Babičky i letos v nemocnici předčítají nemocným dětem
foto Nemocnice Prostějov

Dětští pacienti v prostějovské nemocnici  se mohou i nadále těšit na zpestření pobytu. Na dětské oddělení dochází pravidelně patnáctka seniorek, převážně bývalých učitelek, které dětem předčítají pohádky a dětskou literaturu. Projekt s názvem Počteníčko s babičkou v prostějovské nemocnici odstartoval v minulém roce.

„Hlavní činností babiček je předčítání pohádek a dětských knih podle zájmu dětí, ale samozřejmě fantazii meze neklademe. Určitě se děti občas dočkají i nějakého toho kreslení či zpěvu, společenských her,“zmínila vrchní sestra dětského oddělení Jana Dočkalová s tím, že Počteníčko s babičkou si děti i rodiče velmi pochvalují, stejně jako zdravotníci i samotné babičky.

„Děti mohou při poslechu pohádek z úst babiček na chvíli zapomenout na své zdravotní obtíže. Navíc dobrá nálada a příjemný pocit z pobytu v nemocnici hrají také důležitou roli při uzdravování, takže i my zdravotníci přítomnost babiček vítáme,“dodala Dočkalová s tím, že pro děti je čtení zajímavým zpestřením pobytu v nemocnici a navíc mnohé vítají i to, že se jim věnuje někdo bez bílého pláště. Babičky jsou na dětském oddělení k dispozici čtyřikrát týdně, vždy v pondělí a úterý mezi druhou a třetí hodinou odpoledne, o víkendech a svátcích pak mezi desátou a jedenáctou dopolední.

„Vše funguje, jak má, babičky, děti i personál jsou spokojení, což je pro nás tou nejlepší odměnou. Všem zúčastněným patří velký dík,“ dodal Ivan Sekanina, předseda Občanského sdružení Počteníčko s babičkou a doplnil, že prostějovská nemocnice byla první v Olomouckém kraji, která se do projektu zapojila. (red)

Poslat nový komentář