Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Prostějovan Břetislav Brablec patří mezi krále cukrářů

Prostějovan Břetislav Brablec patří mezi krále cukrářů
ilustrační foto FB Břetislav Brablec

Na nedávném OLIMA CUPu 2015, cukrářském, kuchařském a carvingovém klání, který se v říjnu konal na olomouckém výstavišti Flora, získal třetí příčku v kategorii cukrář senior prostějovský Břetislav Brablec. Není to jeho první ani poslední úspěch.

V sobotu 7. listopadu bodoval na Cukrářském festivalu v Jihlavě. „V silné konkurenci jsem obsadil v kategorii Svatební dort patnácté místo. V LIVE SHOW - zdobení dortu před publikem - 3. místo a v kategorii MODELOVANÉ KVĚTINY 2. místo - od 1. místa mne dělil 1 bod,“ pochlubil se Břetislav Brablec PvNovinkám.

Jak to začalo
Břetislav Brablec pracoval dlouhá léta jako číšník. Ve 45 letech přišel o místo a rozhodl se proto, že začne podnikat – otevřel si obchod s potřebami pro cukráře, který dnes funguje i jako e-shop.
S pečením dortů se Břetislav setkával odmalička. „Už moje babička pekla na svatby, byla i výborná kuchařka. Jablko nepadlo daleko od stromu, moje maminka se pečení také věnovala. Jako číšník jsem měl do kuchyně jen krůček, a tak to přišlo nějak samo,“ popsal vznik nápadu muž, který je původní profesí číšník, jak bylo řečeno. V 45 letech ale přišel o práci a novou se mu nedařilo najít. „Asi z nedostatku volných míst, také v těchto letech už o vás moc zájem není,“ uvedl. A na úřadu práce nabízeli jen pozice mimo obor, třeba obsluhu v herně s výherními automaty. To mu samozřejmě nevyhovovalo, proto učinil velké rozhodnutí a zařídil obchod s potřebami pro cukráře: potahovými hmotami, polevami, aromaty, dekoracemi a dalšími potřebami pro pečení a zdobení sladkostí.

„ Kdybych nepřišel o práci, asi bych nepodnikal. V současné době lituji jen toho, že jsem nezačal už dřív,“ dodal Břetislav.

Připojujeme se ke gratulaci a mistrovi přejeme hodně dalších sladkých úspěchů. (ber)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style