Cyklisté těšte se, cyklobus opět vyrazí

Cyklisté těšte se, cyklobus opět vyrazí
ilustrační foto FTL

 

Dopravce FTL First Transport Lines, a.s. ve spolupráci s městem Prostějov připravili pro léto 2014 opět další ročník provozu cyklobusu. Na cestu do Protivanova vyrazí letos poprvé 26. dubna. Jako vloni bude cyklistu do cílové stanice stát lístek pouhou dvacetikorunu.

V období od 26.4. do 29.6. a od 30.8. do 14.9. jezdí cyklobus na trase z Prostějova do Protivanova pouze o víkendech, o letních prázdninách od 30.6. do 29.8. pak denně. Spoje cyklobusu jsou realizovány prostřednictvím pravidelné linkové dopravy s přívěsným vozíkem, který pojme 20 jízdních kol. “ Aby bylo možno tuto kapacitu plně využít, prosíme cyklisty, pokud je to u kola technicky možné, o odstrojení dětských sedaček a různých košíků,“ uvedl ředitel autobusové divize Jiří Hloch. Cyklisté jsou nápomocni při nakládce a vykládce jízdních kol, které si ve vozíku uzamknou vlastním zámkem. Za přepravovaná jízdní kola po uložení do vozíku ručí přepravce. Na spojích cyklobusu platí přepravní a tarifní podmínky IDSOK.

Bližší informace o provozu cyklobusu podají pracovnice Informační kanceláře FTL, tel. 582 333 181 a také Informační služba Magistrátu města Prostějova, tel. 582 329 722. Informace včetně jízdních řádů naleznete také na www.ftl.cz a www.prostejov.eu. (red)

Poslat nový komentář