Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Rýsuje se další stovka metrů bezpečí pro cyklisty

Rýsuje se další stovka metrů bezpečí pro cyklisty
ilustrační foto

Město Prostějov hodlá využít záměru Olomouckého kraje podpořit i v letošním roce výstavbu cyklostezek a podá žádost o poskytnutí dotace na vybudování cyklostezky v ulici Jungmannova. Rozpočet nákladů na tuto investici činí cca 2 miliony korun, město může získat až padesátiprocentní dotaci.

Cyklistická stezka v Jungmannově ulici bezprostředně naváže  na stezku pro kolaře v úseku od rondelu v ulici Anglická napříč sídlištěm Svobody s vyústěním v ulici Česká. V ulici Jungmannově vznikne cyklostezka o délce přes 90 metrů, bude kopírovat stávající komunikaci kolem zástavby. Projekt současně řeší úpravu křižovatky ulic Jungmannova a Riegrova a terénní úpravy nezpevněných ploch. Cyklostezka povede dál Kolářovými sady po stávající komunikaci pro pěší a cyklisty. Finanční prostředky na tuto investiční akci jsou zahrnuty v rozpočtu města pro letošní rok a prošly schvalovacím procesem.   

Olomoucký kraj vyčlenil v rozpočtu pro letošní rok na budování a opravy krajské sítě cyklostezek šest a půl  milionu korun.     

(jap)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style