Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Dárkyně krve se mohou již zítra nechat zdarma nalíčit

Dárkyně krve se mohou již zítra nechat zdarma nalíčit
ilustrační foto nemocnicepv.cz

Sérii akcí zaměřených především na dárkyně krve nabídne v příštích šesti měsících Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov a Nemocnice Přerov, které jsou členy skupiny AGEL. V osmi vybraných termínech dárcům krve a krevních složek firma Mary Kay nabídne bezplatné líčení a poradenství v péči o pleť. Prvními termíny budou pondělí 14. března v Prostějově a úterý 15. března v Přerově, kam jsou zváni jak pravidelní dárci, tak i prvodárci.

„Odběry se dárcům krve snažíme v průběhu celého roku zpříjemňovat a zpestřovat různými tematicky zaměřenými akcemi. Spolupráce s firmou Mary Kay je již osvědčená a u dárců krve se setkává s pozitivním ohlasem, proto jsme moc rádi, že bude probíhat i v letošním roce,“ říká vrchní sestra Transfuzního oddělení nemocnice Prostějov Monika Říhová s tím, že k odběrům jsou zváni jak pravidelní dárci, tak i prvodárci, kteří doposud nemají s dárcovstvím krve a krevních složek zkušenosti.

Akce bude probíhat na Transfúzním oddělení Nemocnice Prostějov v pondělky 14. března, 9. května, 5. září a 7. listopadu. Na Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Přerov pak proběhnou vždy o den později, v úterky 15. března, 10. května, 6. září a 8. listopadu.

K odběrům krve je přitom potřeba se předem objednat, a to pro odběr na Transfúzním oddělení v Prostějově na telefonním čísle 582 315 210, a pro odběr v Přerově na čísle 581 271 103. Prvodárci mohou přijít i bez předchozího objednání.

Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let. Bezplatné dárcovství krve přitom dává nejenom dobrý pocit z ušlechtilého skutku, ale také zahrnuje lékařské vyšetření a znamená možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení, a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 2000 korun za každý absolvovaný odběr. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style