Dárkyně krve se mohou již zítra nechat zdarma nalíčit

Dárkyně krve se mohou již zítra nechat zdarma nalíčit
ilustrační foto nemocnicepv.cz

Sérii akcí zaměřených především na dárkyně krve nabídne v příštích šesti měsících Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov a Nemocnice Přerov, které jsou členy skupiny AGEL. V osmi vybraných termínech dárcům krve a krevních složek firma Mary Kay nabídne bezplatné líčení a poradenství v péči o pleť. Prvními termíny budou pondělí 14. března v Prostějově a úterý 15. března v Přerově, kam jsou zváni jak pravidelní dárci, tak i prvodárci.

„Odběry se dárcům krve snažíme v průběhu celého roku zpříjemňovat a zpestřovat různými tematicky zaměřenými akcemi. Spolupráce s firmou Mary Kay je již osvědčená a u dárců krve se setkává s pozitivním ohlasem, proto jsme moc rádi, že bude probíhat i v letošním roce,“ říká vrchní sestra Transfuzního oddělení nemocnice Prostějov Monika Říhová s tím, že k odběrům jsou zváni jak pravidelní dárci, tak i prvodárci, kteří doposud nemají s dárcovstvím krve a krevních složek zkušenosti.

Akce bude probíhat na Transfúzním oddělení Nemocnice Prostějov v pondělky 14. března, 9. května, 5. září a 7. listopadu. Na Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Přerov pak proběhnou vždy o den později, v úterky 15. března, 10. května, 6. září a 8. listopadu.

K odběrům krve je přitom potřeba se předem objednat, a to pro odběr na Transfúzním oddělení v Prostějově na telefonním čísle 582 315 210, a pro odběr v Přerově na čísle 581 271 103. Prvodárci mohou přijít i bez předchozího objednání.

Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let. Bezplatné dárcovství krve přitom dává nejenom dobrý pocit z ušlechtilého skutku, ale také zahrnuje lékařské vyšetření a znamená možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení, a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 2000 korun za každý absolvovaný odběr. (red)

Poslat nový komentář