Děti ze sociálně slabých rodin pojedou na letní tábor

Děti ze sociálně slabých rodin pojedou na letní tábor
ilustrační foto mestopv.cz

 

O státní účelovou dotaci v rámci Programu prevence kriminality ve městě Prostějově pro rok 2015 se bude ucházet i letní dětský tábor a víkendový pobyt pro děti, vedené v evidenci odboru sociálních věcí. O příspěvek město žádá i na branný závod.

Letní dětský tábor bude realizován Sportcentrem – Dům dětí a mládeže Prostějov v období letních prázdnin pro 35 dětí ve věku 6 – 18 let v rozsahu 7 kalendářních dnů. „Zákonní zástupci účastníků tábora se finančně podílejí částkou ve výši 500 korun na dítě. Předpokládané celkové náklady na realizaci projektu jsou 140 tisíc, náklady na spoluúčast ze strany města 27.500,- Kč jsou zahrnuty v rozpočtu města Prostějova pro rok 2015,“ upozornila náměstkyně primátora Alena Rašková. Víkendový pobyt pro děti bude rovněž realizován Sportcentrem – Dům dětí a mládeže Prostějov pro 40 dětí ve věku 6 – 18 let v rozsahu 3 kalendářních dnů (pátek – neděle). „Předpokládané náklady jsou 40 tisíc, náklady na spoluúčast ze strany města 10 tisíc korun jsou zahrnuty v rozpočtu města Prostějova pro rok 2015,“ dodala Rašková.

III. ročník branné soutěže „O pohár primátora“ je soutěž v přírodě s více stanovišti pro 150 – 160 dětí 7., 8. a 9. třídy ZŠ. Celou soutěž organizačně a technicky zajistí Městská policie Prostějov. Předpokládané celkové náklady jsou 80 tisíc, náklady na spoluúčast ze strany města 10 tisíc, výše požadované dotace činí 70 tisíc korun. (ber)

Poslat nový komentář