Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Je či není prostějovské dětské zastupitelstvo svéprávné?!

Je či není prostějovské dětské zastupitelstvo svéprávné?!
ilustrační foto gjwprostejov.cz

 

Tuto otázku si někteří jeho členové kladli v pátek. Z očekávané besedy o situaci na Ukrajině kvůli zásahu „vyšší“ moci sešlo. Řada z členů dětského zastupitelstva totiž dostala od vedení jedné z prostějovských škol zákaz se besedy zúčastnit.

„Mělo jít o besedu, která by objasnila situaci na Ukrajině. Vést ji měl prostějovský politolog, kterého oslovili samotní členové dětského zastupitelstva. Na základě "vyšší moci" se nakonec neuskutečnila,“ sdělil PvNovinkám jeden z dětských zastupitelů, který si nepřál být jmenován. Podle informací, které se PvNovinkám podařilo získat, inicioval zákaz ředitel jedné z prostějovských středních škol. Měl se obrátit přímo na vedení města s tím, že vzhledem k osobě přednášejícího jde o politickou agitaci. Na akci proto nakonec přišlo jen pár dětských zastupitelů, zbytek se nedostavil i pod pohrůžkou neomluvených hodin. Jak jeden ze zastupitelů pro PvNovinky zdůraznil, šlo pouze a jen o iniciativu dětského zastupitelstva, jejímž cílem bylo dozvědět se podrobnosti o situaci v zemi, která již několik měsíců vládne světovým médiím.

Komunista na škole nevadil...

V této souvislosti je zajímavé, že na jedné z prostějovských středních škol nedávno proběhla beseda dvou vrcholných zástupců politických stran a nikdo neprotestoval. V březnu zde se žáky o ekonomické situaci ČR besedovali poslanci – komunista Jiří Dolejš a Radim Fiala z Úsvitu. Pokud tedy páteční neuskutečněná odborná debata měla podle někoho být politickou, proč nevadí vystoupení dvou poslanců? A jak lze hodnotit zásah vedení jedné ze škol kvůli rozdílnosti politických názorů odborníka, na jehož debatu ředitel školy svým žákům neumožnil vstup?

Je pozoruhodné, že po prodělané transformaci společnosti v demokratickou, se vrací doba, kdy se dospělí opět bojí dětí a mládeže. (red)

sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style