Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Vánoční koncert navodil sváteční atmosféru

Vánoční koncert navodil sváteční atmosféru
Velký pěvecký sbor na jevišti Městského divadla

Pěvecký sbor Cyrilometodějského gymnázia se představil v neděli v podvečer na slavnostním vánočním koncertu. V programu nechyběly vánoční písně a koledy, vyvrcholením poslední adventní neděle byla Rybova Česká mše vánoční „Hej, mistře!“

Městské divadlo patřilo v úvodním vystoupení dětem z mateřské školy při Cyrilometodějském gymnáziu, které připravila učitelka Liliana Pospíšilová a na kytaru doprovodila Pavla Zbořilová. Poté už na jeviště divadelního sálu nastoupil velký pěvecký sbor, který se rozezpíval nejprve v řadě vánočních písní a koled a přednesl dvě z Dvořákových Biblických písní. Hlavním bodem programu pak byla Česká mše vánoční „Hej, mistře!“ Jakuba Jana Ryby. Spolu s pěveckým sborem pod vedením Bohumily Měchurové se představili sólisté Pavla Zbořilová, Věra Maňásková, Pavel Drápal a Vítězslav Šlahař za doprovodu komorního orchestru. Na samotný závěr zazněl známý vánoční hymnus Narodil se Kristus Pán. 

Výtěžek ze vstupného a dobrovolných darů věnovala škola na vzdělání adoptivního indického chlapce, kterému přispívá v rámci programu „Adopce na dálku.“  Na uspořádání vánočního koncertu se finančně podílelo Město Prostějov.      

(jap)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style