Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Okrašlovací spolek města Prostějova na inspirační návštěvě ve Znojmě

Okrašlovací spolek města Prostějova na inspirační návštěvě ve Znojmě
ilustrační foto

Okrašlovací spolek města Prostějova navázal spolupráci s Okrašlovacím spolkem ve Znojmě. Na pozvání Jihomoraváků se zúčastnili členové prostějovského spolku Jiří Svatoš a JUDr. Josef Augustin na spolkové akci ve Znojemské Besedě, která je tady již tradicí a při níž jsou předávány ceny vybraným osobnostem za podíl na kulturních a společenských aktivitách okrašlovacího spolku v regionu. 

„Navzájem jsme se seznámili s činností obou spolků. Ve své podstatě je činnost shodná, nicméně jsou určité odlišnosti. Zatímco znojemský spolek je velkým oponentem vedení města a prosadil například dlažbu na náměstí místo původního plánu betonových ploch, prostějovský spolek s městem spolupracuje a snaží se hledat místa, kam město ,nedohlédneʼ. A to jak v oblasti péče o zeleň, tak i pořádáním kulturně-společenských akcí pro širokou veřejnost,“ uvedl místopředseda Jiří Svatoš. Činnost znojemského spolku je spíš nenápadná, avšak velice přínosná. Členové čistí studánky, starají se o lesopark, obnovují, renovují a doplňují lavičky u přírodních markant, obnovují historické kameny a další monumenty, označují domy význačných osobností a tak podobně. Jiná je též živelnost a zapojení členů. V Prostějově se členská základna schází jedenkrát za rok na valné hromadě, kdy rekapituluje činnost. V průběhu roku pak následuje řada pracovních schůzek týmu při přípravě a realizaci společných akcí. Ve Znojmě se členská základna schází se železnou pravidelností každých 14 dní třeba v restauraci „u piva“, kde se společně řeší aktuální potřeby a další plány, pak při jednotlivých akcích nebo na častých poznávacích výletech spolku. 

Prostějovský okrašlovací spolek pozval na oplátku znojemské kolegy na zářijové hanácké slavnosti, kdy se podílí na jiřinkové výzdobě a kulturním programu v Národním domě. „Považuji za prospěšné podívat se, jak to dělají v jiných městech. Je to inspirativní a určitě se můžeme vzájemně obohatit,“ potvrdila předsedkyně Milada Sokolová.  

(jap) 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style