Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Starorežná obdarovala keramickou dílnu speciální školy

Keramická dílna Jistoty. Foto archiv školy
Keramická dílna Jistoty. Foto archiv školy

Finanční dar ve výši 30 000 korun věnovala společnost Granette & Starorežná Distilleries Střední, základní a mateřské škole JISTOTA v Prostějově v Tetíně.

Tato soukromá škola zajišťuje výchovu a vzdělávání dětem a mládeži se speciálními potřebami podle jejich zdravotního postižení. Vzdělávání v praktické škole umožňuje žákům doplnění a rozšíření všeobecného vzdělání dosaženého v průběhu plnění povinné školní docházky, osvojení vědomostí, dovedností potřebných k výkonu konkrétních jednoduchých činností v různých profesních oblastech i v každodenním životě. Ve vzdělávacím programu se tu v souladu s individuálními potřebami a možnostmi žáků klade důraz zejména na vypěstování vztahu k práci, na rozvoj komunikačních dovedností, kultivaci osobnosti, výchovu ke zdravému životnímu stylu a dosažení maximální samostatnosti. Mohou se poté v rámci svých možností a individuálních schopností uplatnit přiměřeným výkonem v chráněných pracovištích a při pomocných pracích v různých profesních oblastech. Své dovednosti rozšiřují žáci školy JISTOTA mimo jiné při výrobě keramiky a právě na vybavení keramické dílny je finanční dar společnosti Granette & Starorežná Distilleries  určený.

„Pro naši společnost je důležité pomáhat tam, kde to je potřebné. Keramická dílna je místo, kde si žáci s různými zdravotními postiženími mohou zdokonalovat svou zručnost a následně ji využít i v běžném životě,“ uvedl Pavel Kadlec, generální ředitel Granette & Starorežná Distilleries. 

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style