Dobrovolníci byli oceněni za svou obětavou práci

Dobrovolníci byli oceněni za svou obětavou práci
Marcela Vystrčilová předává knižní poukázku

Prostějovské Informační centrum pro mládež (ICM) v pátek 9. prosince připravilo pro dobrovolníky a koordinátory dobrovolníků z prostějovských neziskových organizací akci s názvem Den dobrovolníků. Během akce převzali nominovaní dobrovolníci diplomy, knižní poukázky a medová srdce jako ocenění své obětavé práce pro druhé. ICM Prostějov pro ně potom připravilo také workshop, nazvaný „Pozitivní povahové profily“, během kterého si vyzkoušeli řadu zajímavých aktivit. 

Den dobrovolníků uspořádalo Informační centrum pro mládež (ICM) Prostějov, sídlící v budově Cyrilometodějského gymnázia, v rámci Evropského roku dobrovolnictví. „V letošním roce byla práce dobrovolníků na řadě míst vyzdvihovaná i díky právě probíhajícímu Evropskému roku dobrovolnictví. Práce dobrovolníků je pro mnoho neziskových organizací naprosto nezbytná, a proto jsme i my rádi využili příležitosti k veřejnému ocenění a zviditelnění jejich práce, kterou vykonávají v prostějovských neziskových organizacích,“ přiblížila smysl akce Kateřina Opatrná, vedoucí ICM Prostějov.

Krátce před čtrnáctou hodinou se v prostorách ICM Prostějov začali scházet první účastníci – především nominovaní dobrovolníci. Každá prostějovská nezisková organizace mohla nominovat ze svých řad dobrovolníky, jejichž práci by ráda ocenila. Nominováno bylo 20 dobrovolníků, kteří pomáhají v organizacích ADRA, Člověk v tísni, IRIS, SONS a Tyflocentrum a ICM Prostějov.

Spolu s Kateřinou Opatrnou, vedoucí ICM Prostějov, a Stanislavou Rotterovou, hlavní koordinátorkou akce a zástupkyní Prostějovské koalice neziskových organizací (PRKNO), předávaly ocenění dobrovolníkům také Alena Dvořáková, koordinátorka Zdravého města Prostějov, a Marcela Vystrčilová, zástupkyně Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO). Alena Dvořáková pozdravila všechny účastníky i jménem Aleny Raškové, místostarostky města Prostějova a všem poděkovala za jejich obětavou práci pro druhé. 

Po slavnostním předání diplomů, medových srdcí a knižních poukázek, které nominovaným dobrovolníkům věnovala Prostějovská koalice neziskových organizací (PRKNO), byl pro všechny zúčastněné připraven workshop s názvem „Pozitivní povahové profily“. Workshop vedl zkušený lektor Pavel Polcr. Účastníky zaujala možnost dozvědět se něco o tom, jaký povahový typ jsou, a co že je to ten „program“, který nám běží v hlavě na pozadí. Nejen mladší účastníky strhly různé hříčky a drobné aktivity, kterými byl celý program proložen. „Účastníci byli aktivní, nebáli se zeptat a zapojit, a to je dobře, protože jen tak si toho mohou odnést co nejvíce,“ chválil účastníky lektor. 

Spokojenost však byla oboustranná. „Dnešní setkání se mi moc líbilo, dozvěděla jsem se spoustu nových a zajímavých informací, které se mi budou hodit při komunikaci s druhými lidmi. Je dobré něco vědět o tom, jakou povahu či charakter mohou druzí mít a jak se to potom projevuje v jejich komunikaci a jednání. A lektor nám to všechno pěkně přiblížil,“ pochvalovala si práci lektora i zvolené téma Věra Kaděrová, dobrovolnice, která působí v organizaci ADRA a pravidelně vypomáhá v Centru sociálních služeb v Prostějově.

Celá akce proběhla v příjemné atmosféře a všichni ocenili možnost sejít se a trochu se v tom předvánočním shonu občerstvit na duchu i na těle – drobné občerstvení pro ně nachystali pracovníci ICM Prostějov. Mnozí ještě chvíli po skončení workshopu poseděli, zabráni do rozhovoru.

(red)

Poslat nový komentář