Víte, kdo se stal Gentlemanem desetiletí?!

Víte, kdo se stal Gentlemanem desetiletí?!
ilustrační foto PČR

 

Josef Pešek byl vyznamenán titulem Gentleman desetiletí. Toto vyznamenání udělila Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR v rámci desetiletého výročí projektu Gentleman silnic, na základě výsledků hlasování veřejnosti, které proběhlo během září na webových stránkách www.gentlemansilnic.cz. Další gentlemany můžete nominovat již teď a vyhrát i hodnotné ceny. 

U příležitosti letošního výročí projektu Gentleman silnic bylo nominováno deset příběhů odvážných mužů a žen, z nichž byl prostřednictvím veřejného hlasování vybrán Gentleman desetiletí. Stal se jím Josef Pešek z Lounska, který zachránil život tehdy osmiletého chlapce a jeho otce. Jeho příběh tak lidé vyhodnotili jako vůbec nejsilnější. „Jsem moc rád a těší  mě, že jsem takové ocenění obdržel, nicméně pro mě, i po těch letech, nadále zůstává nejdůležitější ten fakt, že jsou oba dva v pořádku,“ komentuje skromně předání titulu novopečený Gentleman desetiletí.

Příběh Josefa Peška

V březnu 2008 spatřil Josef Pešek na málo frekventované silnici do Soběchleb na Lounsku hořící automobil, ve kterém zůstali po nárazu do stromu dva zranění lidé. Zachránce se k nim nejprve nemohl dostat, protože havarovaný vůz byl zamčený. Následně se mu ovšem podařilo navázat kontakt s malým chlapcem, který mu pomohl stáhnout okénko a poté otevřít i dveře. Vozidlo už mezitím pohlcovaly plameny. Osmiletého spolujezdce vytáhl ven poměrně rychle, ale s řidičem, který měl zraněné nohy, to bylo mnohem složitější. Při vyprošťování šlo o život i jemu. Jak však sám tvrdil, na takové myšlenky vůbec nebyl čas. Jen díky jeho pomoci se tato nehoda pro oba pasažéry havarovaného automobilu obešla bez tragického konce. 

Nominujte a vyhrajte!

Na internetových stránkách www.gentlemansilnic.cz stále probíhá možnost nominace na 101. Gentlemana silnic. Pokud je ve vašem okolí osoba, která v posledních dvou letech osobně přispěla k záchraně lidského života při vážné dopravní nehodě, neváhejte a nominujte ji do projektu. Vámi zaslanou nominací se automaticky zapojujete do soutěže o originální USB flash disk (16 GB). Z každé relevantní nominace vybíráme každý měsíc tři výherce.

Gentleman silnic je společným projektem České pojišťovny a Policie ČR, který vznikl v roce 2004 s cílem motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní. Prvním Gentlemanem silnic se v prosinci 2004 stal pan Jiří Lukáč z Albrechtiček na Novojičínsku, který vytáhl z hořícího automobilu tehdy sedmnáctiletého mladíka. Od té doby už ocenění převzalo 100 lidí (z toho 19 žen) na více než 40 místech po celé České republice. (red)

Poslat nový komentář