Chcete doktorát? Přijde vás na tisícovku

Chcete doktorát? Přijde vás na tisícovku
ilustrační foto

 

Chcete titul? Nic problematického. Můžete používat čestný doktorát. Titul  Dr. h. c. za jménem vás přijde na pouhou tisícovku. Tak alespoň oslovuje tisíce majitelů emailových schránek jedna americká církevní organizace.

Církevní organizace v USA mohou udělovat čestné doktoráty - Dr. h. c. na základě platných právních předpisů v USA.  Čestný doktorát může udělit pouze řádně registrovaná a státem uznaná církevní organizace – jak jinak, než za úplatu. Za pouhých 999 korun získáte doživotní propůjčení titulu Dr. h. c. a originální diplom, opravňující vás titul používat.

„Tento doktorát můžete používat ve všech státech, ve kterých zákonná úprava používání těchto doktorátů nezakazuje, mezi tyto státy, kde lze titul užívat patří i Česká republika, Slovenská republika, Švýcarsko, Maďarsko, Německo a mnoho dalších,“ láká církev.

Jaký titul ve skutečnosti získáte, se ale nedozvíte.  Zkratku totiž nikde nikdo nevysvětlil. „Na druhou stranu, je to mnohem rychlejší, než studovat vysokou školu. Ani ta plzeňská nebyla tak rychlá,“ konstatoval s úsměvem Tomáš M., který PvNovinky na emaily upozornil.  (ber)

Komentáře

Čestný doktorát Dr. h. c. - tedy "doctor honoris causa" - udělují, pokud vím, slušné univerzity jako čestnou odměnu obvykle společensky významným osobnostem, u nás byli největšími sběrateli těchto titulů nejspíš V. Havel a V. Klaus. Za peníze je to ale nonsens, copak čest se dá koupit?

Poslat nový komentář