Ministerstvo obrany prodává dalších 36 nepotřebných armádních nemovitostí

Ministerstvo obrany prodává dalších 36 nepotřebných armádních nemovitostí
ilustrační foto

 

Letos již osmé výběrové řízení na prodej svých nepotřebných nemovitostí vyhlásilo v pátek Ministerstvo obrany prostřednictvím své Agentury pro nakládání s nepotřebným majetkem.

Na prodej je celkem 36 pro resort obrany nepotřebných nemovitostí, z toho 3 budovy, 12 pevnostních objektů, 14 pozemků a 7 areálů. Zájemci z řad fyzických či právnických osob mohou jednotlivé nemovitosti získat v případě, že nabídnou nejméně požadovanou minimální kupní cenu. Souhrn jednotlivých minimálních kupních cen u všech nabízených položek dosáhl částky 270 milionů korun.

V nabídce se nově objevil areál Hejčínských kasáren v Olomouci za 130 mil. Kč, sklady v Praze Hlubočepích za 15,3 mil. Kč a za 7,9 mil. Kč je k dispozici zbývající část po bývalých Žižkových kasárnách v Čáslavi, konkrétně se jedná o administrativní budovu. Mezi další zajímavé objekty patří bývalé vojenské sklady leteckých pohonných hmot v Horních Počernicích za 29,3 mil. Kč. Na prodej je rovněž bývalá posádková ubytovna v Litoměřicích za 25,1 mil. Kč, areál bývalých vojenských skladů Račice nad Trotinou za 20 mil. Kč či areál bývalé střelnice v Bradlecké Lhotě za 5,4 mil. Kč.

Prodává se rovněž 12 bývalých bunkrů na Znojemsku, v Orlických horách či Opavě – Kateřinkách. Nově se nabízí také pozemky v Daskabátu, Potštátu, Bělotíně, Rebešovicích a Varnsdorfu.

Podrobné informace o všech nabízených objektech, podmínky prodeje, termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce, termíny prohlídek, fotografie nabízených objektů a koncepty kupních smluv naleznete na webových stránkách Agentury pro nakládání s nepotřebným majektem a na informačním portálu Centrální adresa. (red)

Poslat nový komentář