Policisté lapili sériového zloděje kol

Policisté lapili sériového zloděje kol

Policisté dopadli zloděje jízdních kol, který si z této činnosti patrně udělal živnost. Ukradl celkem devět bicyklů v hodnotě bezmála sedmdesát tisíc. Nyní mu hrozí až pětileté vězení.
Z přečinů Krádež a Porušování domovní svobody byl obviněn dvaadvacetiletý muž z Prostějova, který se v průběhu od května do listopadu letošního roku dopustil celkem devíti skutků trestné činnosti, zaměřené na krádeže jízdních kol. Uvedených skutků se pachatel dopustil v různých lokalitách města Prostějov. Pachatel svým jednáním způsobil celkovou škodu dosahující finanční částky nejméně 68.800 Kč. Za výše uvedené trestné činy (přečiny) muži hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až na pět let.
Pdobný případ řešili i policisté z Jeseníku. Jesenickým kriminalistům se podařilo přijít na stopu kolového fantóma, který na jaře odcizil na Vidnavsku celkem 7 kol. V žádném případě se neorientoval na určitou značku, vždy bral to, co bylo velmi dostupné. Takže postupně mizela jízdní kola, která si majitelé buď vůbec nezajistila, nebo zajistila pouze částečně. Mladík při prohledávání otevřených chodeb a neuzamčených dvorů odcizil kola v celkové hodnotě 22.000 Kč. Za toto jednání si vyslechl podezření ze spáchání přečinu krádeže.
(red)

Poslat nový komentář