Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Radní posoudili možnost parkování na odstavných plochách

Radní posoudili možnost parkování na odstavných plochách
Plastové zatravňovací panely se již osvědčily.

Rada města Prostějova se zabývala žádostmi majitelů nemovitostí v řadě lokalit, které jsou vysoce frekventované a není zde možnost parkování. Proto dala souhlas se zřizováním zpevněných ploch v travnatých pásech některých ulic. 

„Jde o to, že se na nás obracejí živnostníci, kteří nemají kde u svých provozoven parkovat s vozidlem, jež potřebují pro podnikání. Je to velmi složitá situace – na jedné straně nechceme, aby ve městě ubývalo travnatých ploch, na druhé straně chceme alespoň touto formou podpořit živnostníky tam, kde situace s parkováním před jejich provozovnami není jinak řešitelná,“ vysvětlil místostarosta Jiří Pospíšil. 

Odstavné plochy budou moci být zřízeny na základě smlouvy o pronájmu pozemku výhradně z plastových zatravňovacích panelů a do podmínek užívání bude zapracován i požadavek údržby pronajatého pozemku včetně jeho zatravnění a následné trvalé péče o trávník. Další podmínkou pak bude uvedení pronajatého pozemku do původního stavu v případě ukončení užívání odstavné plochy k parkování (tj. odstranění zatravňovacích panelů a následné zatravnění pozemku). „Pracovníci Odboru správy a údržby majetku města budou zároveň zajišťovat pravidelnou kontrolu dodržování stanovených podmínek a v případě závažných pochybení nájemce může dojít až k ukončení pronájmu pozemku výpovědí,“ dodal Pospíšil.

Odstavné plochy ze zatravňovacích panelů však nebudou povolovány úplně všude, ale v souladu s koncepcí, která by řešila možnosti parkování ve vytipovaných více frekventovaných ulicích, včetně jejich provedení (například v ulici Kostelecká).     

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style