Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Kdo bude hlídat neukázněné řidiče?

Kdo bude hlídat neukázněné řidiče?
ilustrační foto

Radní se rozhodli ukončit smlouvu se společností CZECH RADAR, která instalovala v roce 2008 v prostějovských ulicích radary na měření rychlosti. Řidiči však budou muset i nadále brzdit svou touhu po rychlé jízdě ulicemi města, kontroly dodržování rychlosti budou pokračovat jinou formou.

Město Prostějov uzavřelo smlouvu se společností CZECH RADAR a. s. se sídlem v Praze na základě výsledku vyhlášené veřejné zakázky v říjnu roku 2008 a posléze i dodatky, který stanovily počet měřících zařízení a jejich instalaci na určitých místech. 

„Radary již víc než rok nefungují a ministerstvo dopravy není schopno dodat jasné stanovisko k systému výstupů při provozu radarů a přestupkovému řízení. Do dnešního dne jsme neobdrželi žádné vyjádření, proto jsme se rozhodli, že smlouvu vypovíme. Podle smlouvy s CZECH RADARem je výpovědní lhůta půl roku,“ uvedl místostarosta Jiří Pospíšil.

Město však chce i nadále udržet disciplínu řidičů a proto vybere některou ze tří možných variant kontroly dodržování pravidel silničního provozu. Jednak je možné měřit rychlost mobilními radary Městské policie, další variantou je úzká spolupráce s Policií ČR a v neposlední řadě mohou být používány i stávající stacionární radary, pokud by došlo ke změně stanoviska z ministerstva dopravy nebo se město dohodlo s  CZECH RADARem na odkupu radarů nebo jejich pronájmu.  (jap) 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style