Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Silnice jsou po zimě postrachem řidičů

Silnice jsou po zimě postrachem řidičů
Takovýchto míst bude na našich silnicích bohužel přibývat

Jen co počasí dovolí a přes den není mráz, vyjíždějí cestáři se svým nádobíčkem na dírami prošpikované silnice. Letošní zima se opět na vozovkách vyřádila a vykouzlila na nich  neskutečné obrazce. Silničáře čeká látání zalátaných vozovek. 

Na řadě míst v regionu jsou komunikace postrachem řidičů. Zimu od zimy se objevuje stále víc a víc výtluků, mnohé obce několik let čekají na opravy vozovky po provedené kanalizaci. Místy sice vyspravila provizorně vozovku firma, která kanalizaci budovala, místy však došlo k narušení povrchu vozovky takovým způsobem, že po zimě se tady nenajde jediné bezproblémové místečko. 

Mírný počátek zimy mohli pracovníci Správy silnic olomouckého kraje (SSOK) věnovat údržbě a očistě okrajů cest. Náletové dřeviny, suché větve stromů a nahromaděné suché roští mizelo pod pilami, nůžkami, sekyrkami. Během února si však zima vše vynahradila, sníh, mráz a led vykonal na vozovkách dílo zkázy a čím dál víc se objevují výtluky. Pokud není přes den mráz, vyjíždějí silničáři už nyní k nejnutnějším opravám, aby udržovali silnice schopné provozu. Vysprávky výtluků není možné omezit, proto se podle vyjádření pracovníků SSOK musí ušetřit především na letní údržbě. 

K plánovaným opravám pro letošní rok v prostějovském regionu patří silnice v Čechách pod Kosířem, kde bude letos dokončena rekonstrukce zahájená v loňském roce, rekonstrukce komunikace po prováděné kanalizaci v Kostelci na Hané a průtah a úprava křižovatky v Olšanech u Prostějova. Plánované opravy budou silničáři provádět podle několika hledisek - podle technického stavu silnic po zimě, podle zajistitelnosti objížděk opravovaných úseků a v neposlední řadě podle zvolených technologických postupů při opravách.      

(jap)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style