Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Jsou u nás přechody bezpečné? Některé ne!

Jsou u nás přechody bezpečné? Některé ne!
ilustrační foto
Další fotky: 
Jsou u nás přechody bezpečné? Některé ne!
Jsou u nás přechody bezpečné? Některé ne!

„Dnes mě na přechodu u kostela Milosrdných bratří málem smetlo auto jedoucí z Újezdu. Nebylo to poprvé. Nemohli byste na přechody u křižovatek upozornit Dopravní inspektorát?“ Tolik z příspěvku našeho čtenáře. Dlužno dodat, že není první.

„V jiných městech je naprosto běžné, že pokud na křižovatce odbočuje řidič vpravo a bezprostředně za křižovatkou je přechod, upozorní ho na to oranžově blikající panáček na semaforu. Proč to nejde i v Prostějově?“ ptal se další.

My jsme si projeli nejfrekventovanější křižovatky a museli jsme jim dát za pravdu. „To není žádná novinka, o tomto problému mi řekli lidé na našem sousedském posezení ve Vrlově ulici. Mluvila jsem o tom s náměstkyní primátora Alenou Raškovou,“ dozvěděli jsme se od radní Milady Sokolové.

„Vznesla jsem tuto připomínku na poradě s vedoucím odboru dopravy. V zásadě by to prý nebyl problém, jenže povolení k takovému zásahu do semaforů musí dát Dopravní inspektorát. A podle jeho vyjádření to údajně není nutné, neboť dávat při odbočování vpravo pozor na chodce vyplývá z pravidel silničního provozu,“ řekla pro PvNovinky Alena Rašková. „Většina křižovatek v Prostějově je přehledná, ale máte pravdu, že při odbočování z Újezdu vpravo do Svatoplukovy řidič přechod nevidí,“ dodala.

Tato křižovatka není jedinou, jež má pro chodce, ale i řidiče, svá úskalí. „Když autům odbočujícím z Olomoucké na Vápenici blikne zelená, na druhé straně vidí na přechod pro chodce, který svítí v tu dobu červeně. A až se auta rozjedou, teprve poté, po pár sekundách, blikne zelená pro chodce,“ napsala nám paní Eva, která se stala svědkem nehody na této křižovatce. „Přecházela jsem od parčíku směrem k Olomoucké a první auto před přechodem zastavilo. Zezadu do něj narazilo druhé. Kdyby to první nebyl silný a těžký vůz nebo kdyby byl náraz silnější, odražené vozidlo mě mohlo srazit,“ napsala paní Eva.

„Chápu, že každý řidič by měl podle pravidel dávat pozor, odbočuje-li doprava, ale podle mého je rozumnější upozornit řidiče blikajícím panáčkem pro chodce dřív, než dojde k neštěstí, “ tvrdí Milada Sokolová.

My v redakci PvNovinek se zase domníváme, že rada města má své kompetence a pokud radní v čele s primátorem odsouhlasí zřízení dodatkové signalizace na semaforech nejfrekventovanějších křižovatek, měl by jí Dopravní inspektorát vyhovět bez ohledu na povinnost řidičů dávat na chodce pozor. (ok)

 

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style