Olomouc? Obalte si nervy!

Olomouc? Obalte si nervy!
Foto ČTK

 

Projet Olomoucí ve špičce je v těchto dnech obrovský problém. Pokud musíte v krajském městě něco vyřídit a pojedete autem, připravte se na dopravní kalamitu. Kvůli uzavírce na Velkomoravské a Lipenské se úzké objízdné trasy neustále ucpávají a kolony tak můžete potkat, ať se vydáte kamkoliv. Vnitřní obchvat bude otevřen až na začátku listopadu.

Kolony stojí ve směru od Brna, ucpaná je třída Svobody k Tržnici, nejinak vypadá situace kolem Rooseveltovy ulice. Podobná situace je pak kolem další uzavírky v okolí Lipenské. Přesun po městě se tak leckdy protáhne na desítky minut. „Potřebovala jsem kvůli práci do Veteran Areny. Jela jsem tam skoro 45 minut,“ posteskla si Prostějovanka  Eva Navrátilová.

ŘSD na komunikacích mění povrch,  na Velkomoravské má být vůbec poprvé v Olomouci použit takzvaný tichý asfalt, který výrazně snižuje hlučnost. Uzavírka ale potrvá až do 4. listopadu.  „Do té doby je lepší využít prostředků hromadné dopravy. Pokud autem musíte, buďte ostražití. V kolonách už od neděle došlo k řadě dopravních nehod,“ upozornila policejní mluvčí Marie Štrbáková. (ber) 

Poslat nový komentář