Patříte též mezi spokojené se službami MHD?

Patříte též mezi spokojené se službami MHD?
ilustrační foto MMP

 

Lidé v Prostějově jsou výrazně spokojeni se službami MHD. Hovoří o tom, mimo jiné, výsledek letošního Průzkumu spokojenosti TIMUR 2015. Jsme totiž jediné město v republice, které má provoz Městské hromadné dopravy zcela ekologický.

V hodnocení spokojenosti se základními veřejnými službami dali lidé zcela největší počet hlasů právě této hromadné dopravě. „Naše autobusy jezdí na stlačený zemní plyn. Jedná se o plně ekologické palivo. Životní prostředí se tím zcela jistě nezatěžuje,“ zdůraznila první náměstkyně Alena Rašková, která má dopravu ve své gesci.

Důležitým aspektem spokojenosti je i ten fakt, že všechna vozidla jsou nízkopodlažní, tedy příznivá pro matky s kočárky, děti, vozíčkáře nebo obtížně se pohybující občany. „Ještě v době, kdy v Prostějově bylo nízkopodlažních vozů málo, lidé si vybírali právě ty spoje, které tuto výhodu nabízely. Byl opravdu problém, aby se maminka s kočárkem dostala do autobusu bez pomoci ostatních. Mnohokrát jsem byla svědkem, že musela prosit o pomoc cestující. Vozíčkáři na tom byli stejně. To dnes zcela odpadá,“ dodala Rašková. Moderní autobusy v Prostějově nabízí i výhody pro nevidomé. U většiny vozidel je hlášení, podle kterého se slabozrací či slepí lidé mohou lehce orientovat. „Při vyslání požadavku ze speciálního ovladače, který tito lidé mají k dispozici, se z autobusu ozve informace, o jaký spoj jde a kam jede. Pro všechny slouží plný informační systém a myslím si, že veškeré části města jsou dobře spoji pokryty,“ uvedl ředitel divize autobusy FTL Jiří Hloch.

Vedení města nejsou lhostejné ani připomínky občanů k časům spojů. „Pokud to jen trošku jde, snažíme se spolu s FTL lidem vyhovět a časy co možná nejvíce přizpůsobit,“ zmínila Rašková. Velký důraz se dává i na dopravní obsluhu průmyslové zóny. „Tady jsme přidávali nové spoje na odpolední a noční směny. Po tom lidé, kteří cestují za prací, hodně volali,“ uzavřela náměstkyně. (red)

Komentáře

Zajímalo by mě, jak někdo může být spokojený se službami MHD v Prostějově. Když už se mi podaří při víkendové cestě z Ostravy v Olomouci chytit vlak, který jede do Prostějova, tak se z hlavního vlakového nádraží nedá už autobusem nikam dostat a nezbývá mi nic jiného, než využít, s těžkým kufrem , služeb TAXI. Takto si tedy služby MHD nepředstavuji. Olomouc je Prostějovu nejlbližší velké město a z hlavního nádraží téměř neexistuje žádný autobusový spoj. FTL a město by se nad tímto měli vážně zamyslet!

Poslat nový komentář