Ministr Chládek vyplatí kritizované dotace, dostane se i na Prostějov

Ministr Chládek vyplatí kritizované dotace, dostane se i na Prostějov
ilustrační foto hoteltenisclub.cz

 

Investice za 200 milionů pro vlivná jména zarazila Národní rada pro sport. Ministrstvo školství plán prověřilo, chyby údajně nenašlo a peníze vyplatí, rada však o ničem neví. Ministr Chládek část peněz přihraje i organizacím, které řídí Miroslav Černošek. Jen na rekonstrukci areálu prostějovského tenisového klubu padne 12,5 milionu. Informuje o tom aktualne.cz.

Ministerstvo školství proplatí téměř tři desítky sportovních projektů za více než 200 milionů korun, které letos v létě zpochybnila Národní rada pro sport. Proplacení stavby či oprav některých českých sportovišť ministerstvo zastavilo poté, co si na ně stěžovali poslanci a členové rady Jiří Holeček (ANO) a Karel Pražák (Úsvit). Část z plánovaných investic kritizovali jako neúčelné, jiné byly předloženy na poslední chvíli. Mezi pozastavenými projekty jsou například investice do Sportcentra v Nymburku celkem za 23 milionů korun, opravy areálu Tenisového klubu Sparta Praha za 24 milionů nebo přestavba znojemského fotbalového stadionu za 40 milionů. Kontroverzní dotace mají jít například organizacím pod vedením dlouholetého specialisty na inkasování státních dotací a sponzorských příspěvků od státních firem Miroslava Černoška. Holeček některé žadatele o státní příspěvek v minulých měsících navštívil sám a s výsledkem spokojený nebyl. "Nevím například, proč dávat 7 milionů na nové oplocení u tenisového klubu Prostějov, když je ten plot naprosto v pořádku,“ uvedl jako jeden z příkladů.

"Vše jsme pečlivě prověřili a ukázalo se, že k žádnému pochybení nedošlo. Peníze budou vyplaceny,“ sdělil deníku Aktuálně.cz ministr školství Marcel Chládek (ČSSD). Ministerstvo rozhodlo o vyplacení peněz v tichosti a Národní radu pro sport vůbec neinformovalo. (Zdroj aktualne.cz)

Komentáře

Ale nebudou, uvidíte :-)

Poslat nový komentář