Lze již žádat o dotace v programu Nová zelená úsporám

Lze již žádat o dotace v programu Nová zelená úsporám
ilustrační foto

 

Zájemci o dotace v programu Nová zelená úsporám (NZÚ) mohou od pátku 15.5. podávat své žádosti Státnímu fondu životního prostředí. Program opět nabízí příspěvky na energetické úspory a zateplení pro rodinné domy po celé republice.

Vyčerpat se může celkem zhruba 1,1 miliardy korun, z toho 600 milionů Kč by mělo jít na rodinné domy a půl miliardy na "bytovky“. Vzhledem k některým novinkám by měl být program přístupnější především pro majitele rodinných domů. Ti mohou například nově dostat příspěvek i na menší energetické úpravy, například výměnu oken, dveří a dílčí zateplení. Podmínkou je snížení spotřeby energie minimálně o 20 procent. Ministerstvo životního prostředí také slibuje, že se výrazně zkrátí lhůty pro vyřizování žádostí na fondu.

Výše dotace může u rodinných domů vzrůst až na 50 procent nákladů, u bytových domů až na 20 procent výdajů. Rodinné domy mohou dostat maximálně pět milionů korun, "bytovky" desetimilionovou dotaci. Další letošní změnou je zavedení tzv. paušálů na metr čtvereční, což by mělo zjednodušit výpočet výše dotace. (Zdroj SFŽP)

Poslat nový komentář