Dračí lodě může jezdit celá rodina!

Dračí lodě může jezdit celá rodina!
Foto Vrahovická sací jednotka
Další fotky: 
Dračí lodě může jezdit celá rodina!

Již jste slyšeli o Vrahovické sací jednotce? Jedná se o posádku složenou z mužů, žen i dětí, která se věnuje oblíbenému novodobému sportu – jízdě na dračí lodi. V prostějovském regionu je více posádek, které se věnují tomuto sportu, avšak žádná nemá tak silnou členskou základnu – dvacet členů v posádce VSJ mix, dvacet žen v posádce VSJ women a dvacet dětí ve věku 10-16 let v posádce VSJ dráčata. Kapitánku žen a trenérku dětí, Zuzanu Nedomovou, jsme požádali i informace z "dračího prostředí".

"Trénujeme pravidelně 1-2x týdně na Plumlovské přehradě. Během roku vyrážíme na několik závodů do různých míst Moravy. Letošní sezóna byla obzvlášť povedená. Jedním z neúspěšnějších závodů byl Plumlovský drak, který se konal 2. září na naší „domácí půdě“. VSJ mix – tedy tým složen z šestnácti mužů a čtyř žen + bubenice vybojoval ve své kategorii  1. místo na 200m a 2. místo na 1000m. VSJ women – tedy samé dívky a ženy - vybojovaly ve své ženské kategorii 2. místo na 200m a 1. místo na 1000m. A nejvíce překvapila naše dráčata, která předjela na trati 1000m devět dospěláckých posádek! Umístili se tak na krásném 5. místě", popsala úspěchy letošní sezóny Zuzana Nedomová.

"Chtěli bychom velmi poděkovat za finanční podporu městu Prostějov a firmě Tomi-Remont a.s., neboť i díky těmto prostředkům jsme mohli vyrážet na více závodů a zapojit i více dětí. Naše juniorská posádka funguje již třetím rokem a jejich výsledky jsou neuvěřitelné. Pokud by se k nim chtěl někdo v příští sezóně přidat, neváhejte a ozvěte se nám", děkuje a zároveň oslovuje nové tváře paní Zuzana.

O činnosti všech posádek se můžete dozvědět na stránkách http://vsj.webnode.cz/, nebo se pokochat fotkami ze všech jejich akcí na facebooku: Vrahovická sací jednotka – fotogalerie.

"Před dlouhou zimou nás čekají ještě dva závody – 30. září jede VSJ women reprezentovat do Znojma a 7. října vyráží VSJ mix i VSJ women do Brna na prestižní Prestige cup – závod na 2,6km. Držte nám pěsti! Velmi se též těšíme na další sezónu a děkujeme všem našim fanouškům!", dodává paní Zuzana.

(red)

Poslat nový komentář