Oblíbený šumperský festival provokuje i baví další kontroverzní kampaní

Oblíbený šumperský festival provokuje i baví další kontroverzní kampaní
Foto dzemfest.cz

Smích i pobouření vyvolává u lidí reklamní kampaň na letošní ročník šumperského Džemfestu. Není to poprvé, co festival doprovázejí kontroverzní plakáty, například před pěti roky část veřejnosti protestovala proti vyobrazení dvou lesbických dívek, které ze sebe olizovaly džem.

„Při vymýšlení reklamy se snažíme pobavit sebe a doufáme, že se pak budou bavit také fanoušci festivalu. I když byly plakáty v minulých letech někdy provokativní, v první řadě nám jde o vtip, který v sobě nesou,“uvedl za pořadatele Tomáš Patný. Letošní plakát festivalu Džemfest zobrazuje nahou těhotnou dívenku a u ní nápis, „Zlobila? Ne ne. Jen se na Džemfestu dobře bavila“. Dráždivý vizuál dále informuje, že 17. ročník oblíbené akce proběhne 21. října v DK Šumperk a v programu zahrají kapely Buty, Jelen, O5 a Radeček, Atmo Music a další.

„Celý minulý týden jsme plakáty roznášeli na různá místa a všude vyvolávaly zájem a pobavení. Dokonce i u starších lidí, například paní uvaděčky v šumperském kině se při pohledu na plakát rozesmály a podotkly, že je to přesně ze života,“ uvedl Tomáš Patný. Ten ale zároveň přiznal, že se na pořadatele kvůli kampani snáší také kritika. „Po zveřejnění plakátu na Facebooku ho někteří zahrnuli negativními ohlasy, například se lidem nelíbí, že plakátem zpochybňujeme sexuální stabilitu žen, což je samozřejmě hloupost,“ řekl pořadatel.

Festival Džemfest, který se koná od roku 2000 v polovině října v Šumperku, patří mezi nejúspěšnější akce v kraji. Každý ročník je vyprodaný (1600 lidí na hlavní scéně) a zřejmě se jedná o největší rockový festival konaný pod střechou v ČR. Vedle hlavního programu se v rámci Džemfestu koná řada doprovodných kulturních akcí jako např. literární večery, alternativní koncerty či filmová scéna. Džemfest se pravidelně orientuje také na sociální oblast, využivá popularity u mladých lidí při kampani Daruj Fest, kterou mobilizuje k darování krve a krevní plazmy. Každý rok Džemfest navštěvují děti z dětských domovů, aby na vlastní kůži zažily (často svůj první) festival. V roce 2014 obdržel Džemfest Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury a o rok dříve získal ve stejné kategorii Cenu města Šumperka.

Festival Džemfest se koná za významné podpory Města Šumperka a Olomouckého kraje ve spolupráci s Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu. (red)

Poslat nový komentář