Ecce Homo Šternberk už tento víkend!

Ecce Homo Šternberk už tento víkend!
ilustrační foto
Další fotky: 
Ecce Homo Šternberk už tento víkend!
Ecce Homo Šternberk už tento víkend!

 

Jen pár dnů zbývá do startu 34. ročníku Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo. Organizátoři a pořadatelé jsou připraveni a hlásí, že závod může začít.

„K dnešnímu dni máme přihlášeno 167 jezdců a mnoho jmen nám udělalo velkou radost. Z italských pilotů přijede kopcový král Simone Faggioli s novým vozem Norma M20FC. Italský matador Fausto Bormolini nebude chybět ani letos, na start se postaví i jeho synovec Andrea. Zazávodí si i další Italové, Marco Capucci, Maurizio Roasio a Conticelli Francesco,“ říká Milena Schärferová, tisková mluvčí pořádajícího AMK Ecce Homo.

Z české elity vrchařských závodníků nebudou chybět Otakar Krámský, Dušan Nevěřil, Václav Janík, Jiří Svoboda, mezi „plackami“ se můžeme těšit na Davida Komárka, Martina Šípka a Miloše Beneše.

Mezi novinky letošního ročníku patří patří formulový vůz navržený a zkonstruovaný okruhovým pilotem Tomášem Chabrem a jeho týmem. Formule s označením Tomis 03 to do kopců posviští s motorem Kawasaki s pouhým litrovým obsahem. V oplechovaných vozech se můžeme těšit na „WRCéčka“ Slováků Igora Drotára a obou Kovalčiků. Do Česka závod přilákal i Poláky, Ukrajince, Švýcary, Francouze a Makedonce.

„Připravili jsme svoz diváků autobusem, který bude během neděle jezdit od autobusového a vlakového nádraží, přes město na Lipinu. Je připravena exhibiční jízda jezdce Rallye Dakar Martina Kolomého, Ecce připravilo i doprovodný program Město v pohybu, které proběhne na hlavním náměstí ve Šternberku a jehož hlavním hostem bude v sobotu večer zpěvák Vilém Čok,“ přidala pozvání mluvčí závodu. (ber)

 

Poslat nový komentář