Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Ani po oteplení neočekávají vodohospodáři vážnější problémy

Ani po oteplení neočekávají vodohospodáři vážnější problémy
Zvýšení hladin vodních toků nebude nijak drastické.

Protože se teploty dostanou o víkendu nad bod mrazu, lze očekávat další postupné odtávání ledových zámrzů na tocích s možností uvolňování ledových ker, chodu ledů a nelze vyloučit ani tvorbu ledových zátarasů a bariér. Týká se to zejména menších a středních toků ve středních a nižších polohách. Na vodních nádržích se bude síla ledu postupně zeslabovat.

Ani po oteplení však Povodí Moravy s.p. neočekává výraznější problémy Po oteplení v uplynulém týdnu a mírně zvýšených průtocích odtával částečně na zamrzlých úsecích toků led. V některých úsecích voda nad led natékala uvolňovaly se ledové celiny. Ve větší míře se však nevyskytoval výraznější chod ledových ker ani se netvořily nebezpečné ledové bariéry. V pátek 24. února byly prováděny nutné manipulace kvůli převádění ledů přes jezy. Mezi ohrožené toky s častým výskytem tvorby ledových bariér nepatří žádný protékající prostějovským regionem. Přesnou dobu a místo vzniku chodu ledů a tvorbu ledových bariér, jejich velikost a možnost způsobení vážnější povodňové situaci v důsledku vzdutí vody však lze jen těžko předem předvídat. Vodohospodářský dispečink Povodí Moravy, s.p. situaci ve vodoměrných stanicích průběžně sleduje a vyhodnocuje.

Podle předpovědi ČHMÚ vyvrcholí příliv teplého vzduchu od západu před studenou frontou, která přejde během noci na sobotu. O víkendu pak bude proudit na území České republiky chladný a vlhký vzduch od severozápadu. Hladiny toků mírně stoupají a ledové jevy v korytech toků pozvolna ubývají a uvolňují se. Hydrologové předpokládají i nadále odtávání sněhové pokrývky v podhůří i nižších polohách a vzestupy hladin. Led v korytech toků bude ubývat a uvolňovat se. Dosažení SPA se očekává jen ojediněle při možných komplikacích s odchodem ledů.    

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style