Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Ekologové připravili oslavy Dne Země

Pro děti je již tradičně připravena řada soutěží za sladkou odměnu.
Pro děti je již tradičně připravena řada soutěží za sladkou odměnu.

V sobotu 21. dubna od 8 do 13 hodin připomenou ochránci přírody na prostějovském náměstí svátek Den Země. Členové Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) regionálního sdružení IRIS Prostějov připravili bohatý program pro děti i dospělé, nebude chybět ekojarmark, ochutnávky zdravých potravin, soutěže pro děti a řada vystoupení pro poučení i zábavu.

Oslavy mezinárodního svátku Den Země se konají každoročně v rámci projektu Zdravé město Prostějov. Den Země má své pevné datum, a tím je 22. duben. Tento svátek získal svou tradici při oslavách jarní rovnodennosti a příchodu jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. 

Scénář oslav před prostějovskou radnicí připravili i letos ochránci z Ekocentra Iris. Nebude chybět ekojarmark s výrobky ze dřeva, keramiky, proutí či kovu, na stáncích nabídnou výrobci produkty z přírodních materiálů nebo ekologicky šetrné prostředky a biopotraviny s ochutnávkou.  

„Pro děti jsme připravili jako každý rok různé aktivity, připojit se mohou i dospělí. Kromě tradičního kvízu je určitě zaujmou kůzlata z farmy Rozinka, opeření dravci, obojživelníci a je připravena i pohádka,“ vyjmenovala část nabídky Petra Orálková z ČSOP. Pro dobrou náladu zahraje pražská skupina 9. patro.     

(jap)

Sobota, Duben 21, 2012 - 08:00

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style