Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Finanční injekce pro další rozvoj lesního hospodářství

Finanční injekce pro další rozvoj lesního hospodářství
ilustrační foto

Statutární město Prostějov získalo dotaci 2,3 milionů korun ze Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) z Programu rozvoje venkova – Investice do lesů. Žádost o dotaci byla podána na pořízení technologického vybavení pro zpracování palivového dříví a další technologie v souvislosti s rozvojem a rozšířením lesní školky v Seči.  

Radní akceptovali doporučení dozorčí rady společnosti Lesy města Prostějova s.r.o. a schválili pořízení dvou pracovních terénních vozů a nákup technologického celku pro štípání a paletizaci palivového dříví, což souvisí s rozvojem areálu lesní školky v Seči a celoročním využitím pracovních sil. Už koncem loňského roku byly v lokalitě lesní školky zahájeny práce na modernizaci a rozšíření výroby sadby lesních stromků, letos budou podle schváleného programu pokračovat stavební úpravy stávajících objektů na klimatizovaný sklad a další potřebné zázemí. 

„V uvážlivém lesním hospodářství chceme pokračovat i v budoucnu, proto dostal zelenou projekt modernizace školkařství s rozpočtem kolem 4 milionů korun. Dotace pokryje téměř padesát procent nákladů projektu,“ řekl náměstek primátora Jiří Pospíšil. 

Město Prostějov vlastní 1706 hektarů lesa, hospodářské výsledky při jejich obhospodařování patří k nejlepším v rámci statutárního města. Společnost Lesy města Prostějova, s. r. o. jsou vysoce profesionální společnost, což dokládají čtyři ocenění, která v minulosti získaly. Nyní budou mít Lesy ve správě rovněž biokoridor Hloučela.    

(jap)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style