Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Kolem města vznikne prstenec zeleně

Kolem města vznikne prstenec zeleně
ilustrační foto

Rada města odstartovala dlouhodobý projekt, který má zlepšit životní prostředí obyvatel Prostějova. Hodlá vysadit na vhodných plochách v různých lokalitách stovky stromů a keřů a rozšířit tak městskou zeleň. 

Cílem projektu je nová výsadba a regenerace zeleně v lokalitách, které jsou ohroženy spadem zdraví škodlivých částic. Jedna ze zamýšlených lokalit je v průmyslové zóně mezi ulicemi Kojetínská a Kralická, další pak v místní části Domamyslice v ulici V Loučkách. 

„Naším záměrem je vytvořit jakýsi zelený prstenec kolem města. Odbor životního prostředí zpracovává studii, kde by bylo potřebné zeleň vysadit a omezit prašnost. Můžeme dosáhnout na dotaci a částečně tak pokrýt odhadované náklady, které činí kolem jednoho milionu korun,“ vysvětlila místostarostka Ivana Hemerková. 

Další lokality vhodné k revitalizaci zeleně jsou i ve Vrahovicích. Město však musí jednat s vlastníky okolních pozemků a získat k odstartování projektu jejich souhlas. „Není vyloučeno, že město bude zvažovat i vyvlastnění v některých nezbytných případech, pokud by nedosáhlo dohody. Jednalo by se však o menší plochy,“ doplnil informaci starosta Miroslav Pišťák.  

 (jap)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style