Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Dotace pomohou odstartovat investiční akce

Rekonstrukce prostějovského zámku probíhá takřka nepřetržitě.
Rekonstrukce prostějovského zámku probíhá takřka nepřetržitě.

Štěstí přeje připraveným, to je slogan starý a prověřený. Řídí se jím i na prostějovském magistrátu, v letošním roce zúročili připravenou projektovou dokumentaci a podali víc než desítku žádostí o dotace. Celková výše požadovaných dotací překračuje 76 milionů korun. 

Skutečná výše dotací však bude podmíněna rozhodnutím poskytovatele dotace. Město má připraveny investiční akce v mnoha oblastech, chce například vybudovat oranžové hřiště u ZŠ Čechovice, je připravena III. etapa regenerace sídliště E. Beneše, rekonstrukce veřejného osvětlení Prostějov – Sídliště Západ, cyklistické stezky v ulici Jungmannova a Dolní - Kralická,  rozvoj infrastruktury sociálních služeb v Prostějově vybudováním domů s pečovatelskou službou, opravy a energeticky úsporná opatření v prostějovských mateřských i základních školách a mnohé další. Několik žádostí už je v řízení od konce loňského roku a čeká se na výsledek, další projekty jsou připraveny. 

V současné době už získalo město příslib dotace na výměnu oken v ulici Finská 9 od Státního fondu životního prostředí z programu Zelená úsporám. Jistá je již dotace Olomouckého kraje na restaurování jižní fasády zámku ve výši 300 tisíc korun z programu Obnova kulturních památek, tuto dotaci už krajští zastupitelé schválili.

„Na opravách zámku budeme v letošním roce intenzívně pokračovat. Rada odsouhlasila navýšení financí do položky investice v celkové výši kolem šesti milionů korun,“ potvrdil trend města primátor Miroslav Pišťák. Záměrem je obnova fasády severního a jižního křídla zámku, restaurování renesančních maleb ve 2. patře západního křídla, bezbariérový přístup k úřadu Domovní správy a oprava pavlačové stěny zámku.      

(jap)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style