AD: Prostějov vypadl z elitní desítky měst pro byznys

AD: Prostějov vypadl z elitní desítky měst pro byznys
Prostějov investory v průmyslové zóně vítá, chce jim nabídnout pozemky u areálu HOPI

Výsledky celostátního srovnávacího výzkumu týkajícího se podnikatelského prostředí v městech a obcích České republiky nedopadly v letošním roce pro Prostějov nijak růžově. 

Vloni třetí nejúspěšnější místo v rámci republiky letos vypadlo z elitní desítky. Jak na to reagují představitelé města?

„Informaci mám pouze z internetu, zatím nám oficiální výsledky nepřišly potvrzené. Abych pravdu řekla, překvapilo mě to, neboť v rámci kraje jsme letos skončili na prvním místě. V Prostějově je podle mě vytvořené dobré podnikatelské prostředí, město je k podnikatelům vstřícné, má výhodnou polohu u dálnice. Až dostaneme oficiální výsledky, pak se dozvíme, kde jsme ztratili bodíky a budeme moci pro nápravu něco udělat,“ řekla místostarostka Alena Rašková.

Její slova potvrdil i místostarosta Jiří Pospíšil s tím, že zatím tuto informaci nerozebírali a budou se jí patrně zabývat na nejbližším jednání rady. „Pokud se chceme dostat na své původní dobré umístění, musíme přilákat další investory a vytvořit jim dobré podmínky. Dnes je již průmyslová zóna zaplněna, jednáme pouze s Modřanskou Potrubní, která upustila od svého záměru postavit na zakoupeném pozemku novou výrobní halu. Město chce pozemek odkoupit zpět a nabídnout ho jiným zájemcům,“ shrnul informace místostarosta. 

Ve hře je ještě zhruba 50 tisíc metrů čtverečních pozemků ve vlastnictví města v lokalitě u logistického centra HOPI. Zde by se měly co nejrychleji vybudovat přeložky sítí a pozemky se mohou nabídnout zájemcům, radnice jich eviduje zatím pět.  Ti chtějí okamžitě stavět a do roku 2013 by tak mohlo v Prostějově vzniknout 200 až 250 pracovních míst. Příliv dalších investorů je pro město stěžejním úkolem, protože znamená snížení nezaměstnanosti a ukazuje dalším investorům tendenci města vyjít jim maximálně vstříc. „Pokud toho dosáhneme v krátkém čase, pak se posune město zpět na dřívější pozice v anketě,“ dodal Jiří Pospíšil.

(jap)    

Poslat nový komentář