Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Výběr daní z příjmů je na dně

Výběr daní z příjmů je na dně
Graf výběru DPFO na základě přiznání v letech 2002-2011

Daň z příjmů fyzických osob jakoby přestala existovat. 

Prozatímní letošní výběr daní způsobuje vrásky nejen vládě, ale i městům a obcím, které v těchto dnech připravují rozpočty na příští rok. Jak prozrazuje pravidelná měsíční zpráva ministerstva financí, nejhůř je na tom právě výběr daně z příjmů fyzických osob placená na základě daňového přiznání (DPFO-P). 

Nejvíce vypovídající je graf srovnávající výběr DPFO-P v tomto roce s lety minulými. Červená křivka označující rok 2011 hovoří za vše. V letošním roce se do konce listopadu vybralo pouze 400 milionů korun, což znamená plnění rozpočtu na 6,8 %. Připomeňme, že za stejné období v roce 2010 to bylo 2,9 miliardy korun, plnění rozpočtu v loňském roce bylo na 29,3%. "Nízké plnění v roce 2011 souvisí s odpisem ztrát, které způsobila finanční krize, což mělo za následek vracení přeplatků na dani, a systémem uplatnění výdajů procentem z příjmů, který, zvláště v posledních dvou letech, má velmi zásadní vliv na celkový výnos této daně," uvádí se v analytické zprávě ministerstva financí.

(red)

Komentáře

tahle nepřehledný graf jsem už dlouho neviděl. je více matoucí, než něco vypovídající. jaký je zdroj (odkud je převzatý)?

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style